Огляд пенсійного та трудового законодавства за 02.04.2018 – 15.04.2018

Законопроекти

10 квітня Верховна Рада України отримала на розгляд два законопроекти, а саме проект Закону «Про внесення зміни до статті 25 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" щодо коефіцієнту страхового стажу» № 8187-1 (далі – законопроект 8187-1) та проект  Закону «Про внесення змін до Закону України "Про прожитковий мінімум" щодо встановлення та затвердження прожиткового мінімуму» № 8193-1 (далі – законопроект № 8193-1).

Законопроект №  8187-1 за своє суттю схожий із проектом Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" щодо належного пенсійного забезпечення осіб, які мають 40 і більше років страхового стажу» № 8187, оскільки пропонує збільшити величину оцінки одного року страхового стажу з 1 % до 1,35 %.  Проте на відміну від останнього, проект № 8187-1 передбачає збільшення для всіх категорій осіб, а не тільки для осіб, які мають 40 років і більше років страхового стажу. Автори законопроекту зазначають, що відновлення величини оцінки одного року страхового стажу на рівні 1,35 %, як це було передбачено до прийняття так званої "пенсійної реформи", сприятиме встановленню справедливих умов виходу на пенсію.

Законопроектом № 8193-1 пропонується удосконалити процедуру встановлення та затвердження прожиткового мінімуму. Проектом передбачається внесення змін до статті 3 Закону України "Про прожитковий мінімум". Зокрема, пропонується встановити, що набір продуктів харчування, набір непродовольчих товарів та набір послуг щороку затверджуються Кабінетом Міністрів України після проведення їх науково-громадської експертизи і до початку розгляду Верховною Радою України проекту закону про Державний бюджет України на наступний рік. Крім того, передбачається, що розмір прожиткового мінімуму не може бути меншим за фактичний розмір прожиткового мінімуму за місяць, що передує місяцю прийняття закону про Державний бюджет України.

Роз’яснення

Назва

Суть

Лист Міністерства соціальної політики від 04.04.2018 № 156/0/22-18

Відомості про військову службу до трудової книжки не заносяться. Крім цього, період проходження військової служби не може підтверджуватися відповідними записами, занесеними до трудових книжок працівників.

Відповідно до частини першої статті 48 Кодексу законів про працю України трудова книжка є основним документом про трудову діяльність працівника. А документом для підтвердження проходження військової служби є військовий квиток

Попередня стаття Наступна стаття