ОЕСР запропонувала податковим органам проводити спільні перевірки узагальненої звітності міжнародних компаній

Аа Аа

Організація економічного співробітництва та розвитку (далі – ОЕСР) під час проведення Форуму з податкового адміністрування (FTA), що відбувся наприкінці вересня цього року, заявила про створення нових проектів для покращення якості адміністрування податків. Особливу увагу, як повідомляється, буде приділено перевірці звітності та спільним податковим аудитам міжнародних корпорацій.

Так, проведення зазначених аудитів за оцінкою податкових фахівців FTA дозволить компаніям зекономити свої ресурси та знизити кількість обговорень зі спеціалістами щодо окремих деталей звіту одночасно з отриманням можливості швидше та якісніше аналізувати інформацію. Тобто результати звіту будуть аналізуватися одразу податковими органами всіх тих країн, на території яких знаходяться підрозділи компанії.

Крім того, FTA пропонує провести аналіз підходів до вивчення ризиків, якими користуються країни – учасниці ОЕСР, зокрема, у сфері трансфертного ціноутворення. Метою такого аналізу ОЕСР називає можливість зниження кількості диспутів щодо звітності в рамках різних країн, особливо на фоні єдиного звіту, який будуть подавати міжнародні корпорації.

Наразі вже функціонує пілотний проект під назвою International Compliance Assurance Program (ICAP), який дає змогу відповідним компаніям, що подають звітність за країнами (country-by-country report) в добровільному порядку, отримати певні послаблення. На цей момент у названому проекті вже можуть брати участь компанії з таких країн, як Австрія, Великобританія, Німеччина, Канада, США, Італія, Нідерланди та Іспанія.

Варто зазначити, що основною метою таких заходів є виявлення ризиків того, що певна міжнародна корпорація ухиляється від сплати податків за допомогою механізмів трансфертного ціноутворення або маніпулює правилами постійного представництва (permanent establishment rules).

Приклад ОЕСР та FTA демонструє, що наразі поступово формуються деякі наддержавні інституції загального характеру, які наполягають на впровадженні власних правил, зокрема, у сфері податків, які зі свого боку формують один з основних ресурсів будь-якої держави.

 

За матеріалами Offshore Wealth
 

Попередня стаття Наступна стаття