ОЕСР випускає Рекомендації з трансфертного ціноутворення для фінансових операцій

11 лютого 2020 року ОЕСР опублікувала звіт «Рекомендації з трансфертного ціноутворення для фінансових транзакції: інклюзивна основа для кроків 4, 8, 10 BEPS».

Так, у жовтні 2015 року у межах BEPS ОЕСР / G20 опублікувала звіт про Крок 4 (Обмеження розмивання бази відрахувань, що включають відсоткові відрахування та інші фінансові платежі) і Кроки 8-10 (Узгодження результатів трансфертного ціноутворення із утворенням вартості). Ці звіти передбачають проведення роботи щодо деяких аспектів трансферного ціноутворення фінансових операцій.

Цей звіт є досить важливим, оскільки вперше до Керівних принципів ОЕСР з трансферного ціноутворення   включені рекомендації стосовно трансферного ціноутворення фінансових операцій, котрі сприятимуть послідовності застосування принципу «витягнутої руки» і допоможуть уникнути спорів з питань  трансферного ціноутворення і подвійного оподаткування.

У звіті описуються аспекти трансферного ціноутворення фінансових операцій. Він включає низку прикладів, які ілюструють принципи, що містяться в звіті.

Так, розділ В містить Рекомендації із застосування принципів, які передбачені розділом D.1 глави І Рекомендації ОЕСР по трансферному ціноутворенню фінансових операцій. У розділі В.1 звіту детально розглянуто питання про те, як точний аналіз розмежування відповідно до глави І застосовується до структури капіталу MNE у групі MNE. У рекомендаціях також пояснюється, що його положення не забороняють країнам застосовувати підходи до вирішення проблем структури капіталу і відрахування процентів відповідно до їхнього внутрішнього законодавства. У розділі В.2 викладено економічні значні характеристики, котрі визначають аналіз умов фінансових операцій. У розділах C, D та E розглядаються конкретні питання, пов’язані із ціноутворенням фінансових операцій (наприклад, казначейські функції, внутрішньо групові кредити, об’єднання грошових коштів, хеджування, гарантії і страхування на випадок невиконання зобов’язань). Цей аналіз розяснює як конкретне розмежування, так і оцінку контролюючих фінансових операцій. І нарешті, у розділі F містяться рекомендації про те, як визначити безризикову норму прибутку і скореговану на ризик норму прибутку. Цей аналіз дає як точне розмежування, так і оцінку контрольованих фінансових операцій.

Розділи А – Е цього звіту включені до Рекомендацій з трансферного ціноутворення ОЕСР у якості глави Х. Розділ F доданий до розділу D.1.2.1 у главі І Керівництва відразу після пункту 1.106.

 

Джерело: https://www.oecd.org/tax/beps/oecd-releases-transfer-pricing-guidance-on-financial-transactions.htm

 

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments

Останні новини: