ОЕСР підвела перші підсумки реалізації автоматичного обміну інформацією

Аа Аа

22 листопада 2018 року на 11-ій зустрічі Глобального форуму ОЕСР з питань прозорості та обміну податковою інформацією в м. Пунта-дель-Есте (Уругвай) було представлено Звіт про реалізацію автоматичного обміну інформацією про фінансові рахунки за 2018 рік (далі - Звіт).

Автоматичний обмін податковою інформацією проводиться в уніфікованому електронному форматі між податковими органами країн-учасниць Багатосторонньої Угоди між компетентними органами (MCAA) у відповідності до Єдиного стандарту звітності (CRS). Країни здійснюють обмін інформацією про банківські та інші фінансові рахунки фізичних осіб-нерезидентів і контрольованих іноземних компаній, надаючи її в країни, в яких такі особи вважаються податковими резидентами.

Відповідно до Звіту, протягом 2018 року 86 юрисдикцій, які домовились про автоматичний обмін інформацією про фінансові рахунки, обмінялись інформацією більше 4500 разів. Автори Звіту вважають це великим досягненням, й очікують ще більшого зростання актів співпраці в подальшому.

Хоча переважна більшість із 100 юрисдикцій, що взяли на себе зобов’язання розпочати обмін в 2017 або 2018 роках, виконали свій обов’язок, деяким це не вдалося. Це відбулося у зв’язку із несвоєчасним впровадженням або тестуванням технічної інфраструктури автоматичного обміну (як Росія, Маршалові острови і т.д.), або ж неготовності нормативно-правової бази (встановлення повноважень контролюючих органів, унормування процедури тощо). 

Також, у Звіті відображено оцінку впровадження юрисдикціями нормативно-правової бази та технічної інфраструктури автоматичного обміну. В той же час, при складенні Звіту не враховано якість інформації, отриманої або ж переданої в порядку обміну. Така інформації лише опрацьовується податковими органами, а тому висновки про практичні результати обміну для платників податків є передчасними.

 

Джерело: https://www.gestion-law.com/news/offshore/pervye-itogi-avtomaticheskogo-obmena-2018/

 

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments