ОЕСР надала G20 звіт щодо виконання проекту BEPS

01 Серпня 2016 #G20 #ОЕСР #BEPS
Аа Аа

В рамках податкового симпозіуму, який проходив в Китаї, велика двадцятка (далі – G20) вислухала звіт генерального секретаря Організації економічного співробітництва та розвитку (далі – ОЕСР) Хосе Анхель Гурріа стосовно виконання проекту BEPS, направленого на розвиток політики оподаткування та створення податкової прозорості, повідомляє TaxToday.

Анхель Гурріа назвав країни та юрисдикції, які підписали угоду для автоматичного обміну інформацією. Зокрема, мова йшла про Бахрейн, Ліван, Науру, Вануату та Панаму. Варто зазначити, що Ліван разом з Єгиптом та Парагваєм мають наміри приєднатись до Глобального форуму з питань прозорості та обміну інформацією для цілей оподаткування.

На симпозіумі було зазначено, що Панама невдовзі може приєднатись до обміну інформацією. Панама відправила ОЕСР офіційний запит на підписання багатосторонньої Конвенції про взаємну адміністративну допомогу в податкових справах, до складу якої на сьогодні входить 98 країн і юрисдикцій. У червні багатосторонню Конвенцію підписали Домініканська Республіка, Ямайка, Науру і Уругвай.

За словами генсекретаря ОЕСР, багатосторонню угоду компетентних органів про єдиний стандарт автоматичного обміну інформацією підписали 83 країни і юрисдикції.

Анхель Гурріа розповів про плани ОЕСР на вересень. Зокрема, організація почне публікувати дані про досягнуті двосторонні домовленості щодо обміну податковою інформацією.

Також очільником ОЕСР були представлені критерії для включення до «чорного списку» юрисдикцій, які не зацікавлені у податковій прозорості. Аби не потрапити до цього списку юрисдикція повинна:

  • дотримуватись стандартів і вимог міжнародного обміну податковою інформацією;
  • до 2018 року стати прихильником єдиного стандарту ОЕСР з обміну інформацією;
  • підписати багатосторонню Конвенцію ОЕСР про взаємну допомогу в податкових справах.

Вищезазначені критерії не розповсюджуються лише на США. Своє небажання імплементувати єдиний стандарт ОЕСР з автоматичного обміну інформацією країна аргументує існуванням власної системи обміну в рамках FATCA (закон США про оподаткування іноземних рахунків). ОЕСР залишає питання обміну податковою інформацією на розсуд США та не буде включати країну до «чорного списку».

У звіті, що був представлений G20, був список юрисдикцій, які в наступні два роки здійснять перший обмін податковою інформацією на автоматичній основі:

  • 2017 рік – 55 юрисдикцій (Ангілья, Аргентина, Барбадос, Бельгія, Бермуди, Британські Віргінські острови, Болгарія, Великобританія, Угорщина, Німеччина, Гернсі, Гібралтар, Гренландія, Греція, Данія, Джерсі, Домініка, Індія, Ірландія, Ісландія, Іспанія, Італія, Кайманові острови, Кіпр, Колумбія, Корея, Кюрасао, Латвія, Литва, Ліхтенштейн, Люксембург, Мальта, Мексика, Монсеррат, острів Мен, Нідерланди, Ніуе, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Сан-Марино, Сейшели, Словаччина, Словенія, острови Теркс і Кайкос, Тринідад і Тобаго, Фарерські острови, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія, Швеція, Естонія, Південна Африка);
  • 2018 рік – 46 юрисдикцій (Австралія, Австрія, Албанія, Андорра, Антигуа і Барбуда, Аруба, Багами, Бахрейн, Беліз, Бразилія, Бруней, Вануату, Гана, Гонконг, Гренада, Ізраїль, Індонезія, Канада, Катар, Китай, Коста-Ріка, Кувейт, острови Кука, Ліван, Маврикій, Макао, Малайзія, Маршаллові острови, Монако, Науру, Нова Зеландія, ОАЕ, Панама, Росія, Самоа, Саудівська Аравія, Сен-Мартен, Сент-Вінсент і Гренадіни, Сент-Кітс і Невіс, Сент-Люсія, Сінгапур, Туреччина, Уругвай, Чилі, Швейцарія, Японія).

Анхель Гурріа розповів, що зараз у ОЕСР існує практика допомоги юрисдикціям у розробці заходів по забезпеченню доступності інформації про бенефіціари компаній і трастів для цілей оподаткування, зауваживши, що в період наступних трьох років кількість юрисдикцій, які звертаються до ОЕСР за допомогою, значно збільшиться.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments