Один на чотирьох, або Cкільки працівників утримують пенсіонера

29 Лютого 2016
Аа Аа

Зниження ставки ЄСВ до 20 % спричинить дефіцит Пенсійного фонду на 40 %. Про це заявив колишній заступник Міністра фінансів України Ігор Уманський, повідомляє Вісник.

За його словами, для нормального функціонування солідарної моделі рівень пенсії становить 60 – 80 % від зарплати. Так, зі ставкою ЄСВ в 20 %,  для того, щоб сплатити пенсію одному пенсіонеру у розмірі 60 % від зарплати потрібно трьох працюючих, а у розмірі 80 % – чотирьох. Так виходить, що одного пенсіонера має утримувати четверо працюючих.

«У нас 12 млн пенсіонерів і 14,5 млн працюючих, які платили ці внески. У 2015 році середня ефективна ставка ЄСВ становила 40,3 %. На одного пенсіонера припадало 1,4 працюючих. З огляду на те, що низка категорій пенсіонерів фінансувалася з держбюджету, ця система працювала. Але навіть тоді дефіцит пенсійного фонду становив 15 млрд грн, що й викликало необхідність пенсійної реформи», – пояснив Ігор Уманський.

На його думку, зниження ЄСВ завадить пенсійній реформі: тоді необхідно скасовувати пенсії і використовувати Пенсійний фонд лише для виплати мінімальних допомог, або ж зменшити кількість пенсіонерів, підвищивши пенсійний вік на 10 – 15 років.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments