Обов’язок реєстрації платником ПДВ компанії з управління активами

17 Травня 2016
Аа Аа

Державна фіскальна служба України (далі – ДФС Україна) у своєму Листі від 26.04.2016 року № 9394/6/99-99-15-03-02-15 надала роз’яснення щодо необхідності реєстрації платником ПДВ компанії з управління активами, що управляє активами інститутів спільного інвестування та здійснює операції, які не є об’єктом оподаткування ПДВ і звільнені від оподаткування ПДВ.

Зокрема, ДФС України було зазначено, що відповідно до підпункту 5 пункту 180.1 статті 180 ПК України платником ПДВ є особа – управитель майна, яка веде окремий податковий облік з ПДВ щодо господарських операцій, пов'язаних з використанням майна, що отримане в управління за договорами управління майном. Для цілей оподаткування господарські відносини між управителем майна з власної господарської діяльності та його діяльності з управління майном прирівнюються до відносин на основі окремих цивільно-правових договорів. Норми вказаного підпункту не поширюються на управителів майна, які здійснюють управління активами інститутів спільного інвестування, фондів банківського управління, фондів фінансування будівництва та фондів операцій з нерухомістю, створених відповідно до закону.

Відтак, контролюючий орган дійшов висновку, що компанія з управління активами реєструється платником ПДВ за загальними вимогами. Тобто, якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з цим розділом, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп'ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1 000 000 гривень (без урахування ПДВ), компанія з управління активами зобов'язана зареєструватися як платник ПДВ у контролюючому органі за своїм місцезнаходженням (місцем проживання). До оподатковуваних операцій з постачання товарів/послуг належать операції, що підлягають оподаткуванню за основною ставкою ПДВ, ставкою 7 відсотків, нульовою ставкою ПДВ та звільнені (умовно звільнені) від оподаткування ПДВ.

Якщо обсяги оподатковуваних операцій відсутні або є меншими від вищезазначеної суми, то компанія з управління активами може зареєструватися платником ПДВ за добровільним рішення. 

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments