Об’єкт оподаткування екологічним податком виникає лише після розміщення відходів у спеціально відведеному місці – ДФС

08 Липня 2016
Аа Аа

Державна фіскальна служба України в листі від 13.06.2016 р. № 13057/6/99-99-12-02-03-15 надала роз’яснення платнику податків (Товариства) щодо питання розміщення відходів на його території.

В запиті на індивідуальну податкову консультацію Товариство просило розтлумачити момент віднесення утворених у платника податку відходів до об’єкта оподаткування екологічним податком. Іншими словами, суть запитання зводилась до того, з якого моменту перебування відходів на території суб’єкта господарювання може вважатися розміщенням відходів у розумінні підпункту 14.1.223 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПК України) та підпункту 242.1.3 пункту 242.1 статті 242 ПК України.

Відштовхуючись від вищевказаних норм права, а також від поняття відходів, котре містить спеціальний Закон України від 05 березня 1998 року № 187/98-ВР «Про відходи», представники контролюючих органів зазначають, що податкові зобов'язання з екологічного податку виникнуть у Товариства лише після розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях, на використання яких отримано дозволи уповноважених органів.

Тим самим представники податкової продовжують дотримуватись своєї позиції, неодноразово викладеної в попередніх листах, щодо обов’язкової наявності відповідних дозволів для кваліфікації факту розміщення відходів.

Втім, на наш погляд, це питання врегульоване не настільки однозначно, щоб платники могли бути впевненими у подальшій стабільності позиції контролюючих органів. Слідування цій позиції таїть у собі ризики кваліфікації платнику правопорушень у сфері забезпечення екологічної безпеки у майбутньому. Про роздуми над законодавчими неточностями і ризики при визначенні факту розміщення відходів Ви можете прочитати у нашому аналітичному матеріалі (http://taxlink.ua/ua/analytics/item/19886). Для цього достатньо лише зареєструватись на платформі та активувати тестовий період.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments