Новий проект Мінфіну: пропозиції щодо оподаткування індивідуальної діяльності

9 серпня 2016 року був опублікований проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України», розроблений Міністерством фінансів України. Цікавою є пропозиція Мінфіну щодо запровадження інституту оподаткування індивідуальної діяльності.

Що таке індивідуальна діяльність?

Підпункт 14.1.226 пункту 14.1. статті 14 ПК України пропонується доповнити і визначити термін «індивідуальна діяльність», яка характеризується як діяльність фізичної особи зі здійснення роздрібної торгівлі на ринках та інших призначених для торгівлі місцях, надання побутових послуг населенню, зайняття традиційними народними промислами за умови, що вона займається такою діяльністю особисто (без використання найманої праці), не є найманим працівником в межах такої діяльності та не є підприємцем.

Облік індивідуальної діяльності

Особа, яка здійснює індивідуальну діяльність, буде зобов’язана також стати на облік на підставі подання письмової заяви або до органу місцевого самоврядування, або до контролюючого органу за місцем свого постійного проживання (податкової адреси).

Як оподатковується індивідуальна діяльність?

Пропонується, що для фізичної особи, яка взята на облік як така, що здійснює індивідуальну діяльність, сплачує фіксовану суму ПДФО шляхом здійснення авансових платежів не пізніше 20 числа місяця за календарний місяць, квартал, півріччя або рік.

Суму авансового платежу пропонують встановити у розмірі 10 % від мінімальної заробітної плати.

При цьому, таких осіб пропонують звільнити від обов’язкового ведення обліку доходів і витрат та зобов’язати за наслідками звітного року подавати річну декларацію, в якій необхідно вказати фактичну суму доходу, отриманого від здійснення обраного виду діяльності.

Пропонуємо Вам ознайомитись з нашою інфографікою, яка показує, які види  індивідуальної діяльності може здійснювати фізична особа за пропозиціями Мінфіну.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments

Останні новини:

Платник ПДВ протягом 12 місяців не здійснював постачання: чи анулюється ПДВ - реєстрація?

23 Листопада 2020

В спеціалізоване клієнтськє програмне забезпечення внесено зміни

23 Листопада 2020

Частка будівлі (споруди) с/г товаровиробника здається в оренду: що з податком на нерухомість?

23 Листопада 2020

Чи необхідно застосовувати РРО або ПРРО ФОП – платникам ЄП, які надають послуги за договорами доручення та агентськими договорами?

23 Листопада 2020

Закон № 466: розрахунок частини чистого прибутку, дивідендів на держчастку прирівнюється до податкової декларації

23 Листопада 2020

Сплата земельного податку юрособою – власником нежилого приміщення у багатоквартирному жилому будинку

23 Листопада 2020

«Позитивна динаміка в декларуванні доходів великих платників триває: до сплати задекларовано майже 16 млрд грн податку на прибуток», - М. Чмерук

23 Листопада 2020

«Муніципальна няня»: що з ПДФО?

23 Листопада 2020