Нові зміни до Положення про реєстрацію платників ПДВ від Мінфіну

19 Квітня 2016
Аа Аа

18 березня 2016 року Міністерство фінансів України прийняло наказ № 373 «Про затвердження Змін до Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість» (далі – Наказ № 373), який 6 квітня 2016 року був зареєстрований у Міністерстві юстиції України за № 515/28645.

Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість затверджене наказом Міністерства фінансів України від 14.11.2014 № 1130 (далі – Положення).

Наразі Наказ № 373 не є чинним, оскільки його опублікування ще не відбулося. Однак пропонуємо розглянути, які ж нововведення передбачені згаданим наказом, що невдовзі набере чинності.

Відповідно до пункту 3.6 розділу ІІІ Положення, у разі обрання або переходу на спрощену систему оподаткування, зміни ставки єдиного податку або відмови від спрощеної системи оподаткування особа реєструється платником ПДВ у порядку, визначеному Податковим кодексом України, та за загальними правилами, встановленими Положенням. В свою чергу, вносячи зміни, Мінфін бажає уточнити, що реєстрація таких осіб здійснюється не раніше дати зміни системи оподаткування з урахуванням положень статті 293 розділу XIV ПК України, якими встановлюються ставки єдиного податку для платників третьої групи, що передбачають сплату ПДВ та не передбачають сплати цього податку.

Згідно з пунктом 3.9 розділу ІІІ Положення, якщо в заяві про реєстрацію не зазначені обов’язкові реквізити, надані недостовірні або неповні дані, її не скріплено печаткою заявника (за наявності), не підписано заявником (для фізичних осіб), відповідальною особою заявника (для юридичних осіб) чи особою, яка має документально підтверджене повноваження щодо підпису реєстраційної заяви від особи, яка реєструється платником ПДВ, відомості про заявника не включені до Єдиного державного реєстру, то протягом 3 робочих днів від дня отримання заяви контролюючий орган звертається до особи з письмовою пропозицією надати нову заяву про реєстрацію (із зазначенням підстав неприйняття попередньої).

Так, Мінфін пропонує до наведеного пункту 3.9 додати абзац такого змісту: при цьому нова заява може бути подана до контролюючого органу з бажаною датою реєстрації, що була вказана у попередній неприйнятій заяві, якщо особою, яка добровільно реєструється платником ПДВ, ліквідовано недоліки, встановлені абзацом першим цього пункту, та така нова заява подана не пізніше ніж за 3 робочих дні до початку податкового періоду, з якого така особа вважатиметься платником ПДВ та матиме право на податковий кредит і виписку податкових накладних.

Пункт 5.4 розділу V Положення буде доповнено абзацом, яким передбачено, що якщо реєстраційна заява подана до контролюючого органу в електронній формі, відмова в реєстрації або пропозиція надати нову заяву про реєстрацію викладається контролюючим органом в електронній формі та надсилається на адресу електронної пошти, з якої надійшла така заява. Аналогічно і з заявою про анулювання реєстрації платника ПДВ.

Зрештою, Наказ № 373 вносить зміни до значної кількості норм Положення з метою приведення останнього до норм чинного законодавства, що і передбачено змістом нововведень.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments

Останні новини:

Подання ліквідаційного Звіту про використання доходів неприбутковою організацією, - ДПС інформує

19 Жовтня 2020

Чи може ФОП надати запит на отримання довідки про доходи через електронні сервіси ДПС України ?

19 Жовтня 2020

Як отримати довідку про відсутність заборгованості в електронному вигляді для участі у тендері?

19 Жовтня 2020

Який порядок переходу на спрощену систему оподаткування для платників єдиного податку 1-3-ї груп?

19 Жовтня 2020

Як отримати витяг про стан розрахунків платників з бюджетом та фондами соціального та пенсійного забезпечення?

19 Жовтня 2020

Проведення розрахункових операцій в режимі офлайн: юридичні нюанси

19 Жовтня 2020

Закон № 466: формування податкового кредиту на підставі тимчасової митної декларації

19 Жовтня 2020

Неприбуткова організація продає товари (основні засоби): коли сплачується податок на прибуток?

19 Жовтня 2020