Нові роз’яснення ДФС щодо оподаткування заправки пальним власних та орендованих автомобілів

У листі ДФС України від 07.07.2016 року № 14786/6/99-99-15-03-03-15 роз’яснено, що у випадку заправки власних та орендованих автомобілів через власне АЗС з метою використання виключно для власних господарських потреб підприємство не повинне реєструватися платником акцизного податку з роздрібного продажу. Так, контролюючий орган зазначив:

«Отже, у разі використання пального виключно для власних потреб (відпуск пального працівникам Товариства для заправки власних та орендованих транспортних засобів з метою використання в господарській діяльності Товариства через власні паливороздавальні колонки, АЗС, АГЗС та інш.) та за умови відсутності розрахункової операції у готівковій та/або безготівковій формі, реєстратор розрахункових операцій не застосовується.

Враховуючи надану у зверненні інформацію, у разі заправки Товариством власних або орендованих транспортних засобів пальним з метою використання виключно для власних господарських потреб, розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі за які не здійснюються, такі операції не є об’єктом оподаткування акцизним податком з роздрібної торгівлі підакцизних товарів, а Товариство не є платником акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизних товарів.

У інших випадках, коли операції з відпуску пального належать до операцій з реалізації пального у розумінні абзацу третього п.п. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 Кодексу, суб’єкт господарювання повинен сплачувати акцизний податок з роздрібної торгівлі підакцизних товарів».

Водночас, на аналогічне запитання в листі від 07.07.2016 року № 14792/6/99-99-12-02-02-15 ДФС України самоусунулася від відповіді.

Якщо ж підприємство уже зареєстроване як платник акцизного податку з реалізації пального в системі електронного адміністрування реалізації пального (СЕАРП), то при використанні пального для власних потреб таке підприємство повинне складати та реєструвати акцизні накладні. Про це нагадала ДФС України в листі від 08.07.2016 № 14814/6/99-99-15-03-03-16. Проте, якщо підприємство використовує пальне виключно для власних потреб (у т.ч. заправляє власні та орендовані автомобілі через власне АЗС), то воно не здійснює реалізацію пального відповідно до абзацу 2 пп. 14.1.212 ПК України, а отже, у нього не виникає обов’язку реєструватися платником акцизного податку з реалізації пального в СЕАРП та реєструвати акцизні накладні. Звернемося до тексту цього листа:

«Враховуючи надану у зверненні інформацію, у разі якщо  Підприємство придбає пальне і використовує його виключно у власній господарській діяльності для заправки власних транспортних засобів, обов’язок реєструватися платником акцизного податку з реалізації пального згідно з п.п. 212.3.4 п. 212.3 ст. 212 Кодексу не виникатиме, оскільки така операція не є реалізацією пального у розумінні абзацу другого п.п. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 Кодексу, і відповідно у Підприємства відсутня необхідність складати акцизні накладні на витрачені у власній господарській діяльності обсяги пального.

Разом з цим повідомляємо, у разі якщо Підприємство планує здійснювати операції з передачі (відпуску, відвантаження) пального іншим особам, чи будь-які інші операції з пальним на митній території України, які перелічені в абзаці другому п.п. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 Кодексу, то до початку здійснення таких операцій воно повинно зареєструватися платником акцизного податку з реалізації пального та складати акцизні накладні на такі обсяги реалізації, а також на обсяги пального, що використовується для власного споживання, зареєструвавши накладні в Єдиному реєстрі акцизних накладних згідно з п. 231.1 ст. 231 Кодексу».

Див. додатково:

Відпуск пального через АЗС для власних потреб: ДФС змінила позицію

Підприємство відпускає пальне з АЗС для власних потреб – чи платити акциз?

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments