Нова редакція Порядку електронного адміністрування ПДВ від 12.01.2016 р.

14 Січня 2016 (0)
Аа Аа

Кабінет Міністрів України своєю Постановою від 30 грудня 2015 року № 1177 затвердив в новій редакції Порядок електронного адміністрування податку на додану вартість (далі  – Порядок).

Внесення змін до вказаного Порядку зумовлено необхідністю приведення його норм у відповідність  до нових норм Податкового кодексу України, що набрали чинності з 01.01.2016 р., зокрема, норм щодо електронного адміністрування ПДВ.

Найбільше зміни торкнулися платників податків – суб’єктів спеціального режиму оподаткування. Так, Порядком передбачено автоматичне відкриття таким платникам трьох додаткових електронних рахунків (пункт 4 Порядку), кожен з яких призначений для  перерахування коштів за відповідним видом операцій з постачання сільськогосподарських товарів/послуг.

Також враховано особливості електронного адміністрування ПДВ тих платників, які застосовують касовий метод податкового обліку, зокрема, щодо проведення розрахунку суми податку за виданими податковими накладними.

Порядком передбачено обов’язок суб’єктів спецрежиму та сільгосппідприємств, які відповідають пункту 209.18 статті 209 ПК України, вести окремий облік операцій з постачання відповідних сільськогосподарських товарів/послуг, як то: операцій з постачання/надання сільськогосподарських товарів/послуг (крім зернових та технічних культур); операцій з постачання зернових та технічних культур; операцій з постачання продукції тваринництва.  

Також Порядок доповнено нормами, що стосуються наслідків анулювання реєстрації платника податку – суб'єкта спеціального режиму оподаткування або виключення платника податку з реєстру суб'єктів спеціального режиму оподаткування.

Попередня стаття Наступна стаття