Нова форма звіту з ЄСВ

23 Лютого 2016
Аа Аа

Як нам вже відомо, з 01 січня 2016 року вступили в силу законодавчі зміни стосовно єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Такі новели як зміна переліку платників ЄСВ, встановлення єдиної ставки внеску на рівні 22 %, скасування класів професійного ризику виробництва та скасування можливості застосування понижаючого коефіцієнта викликали потребу змінити Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування вже відповідно до нової редакції Закону про ЄСВ.

Тож 22 лютого Міністерство фінансів України оприлюднило проект наказу «Про внесення змін до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Отже, на які моменти платникам ЄСВ необхідно звернути особливу увагу у разі прийняття таких змін:

  1. Клас професійного ризику виробництва вказується у звіті лише у разі його подання за період до 01 січня 2016 року.
  2. Звітність про нарахований єдиний внесок на суми виплат найманим працівникам та іншим особам протягом строку військової служби фізичної особи – підприємця, призваного на військову службу під час мобілізації або залученого до виконання обов'язків щодо мобілізації, подається:
  • уповноваженою особою фізичної особи – підприємця у порядку та строки, встановлені Законом;
  • у разі відсутності уповноваженої особи – демобілізованою фізичною особою – підприємцем протягом 10 календарних днів після мобілізації без нарахування штрафних і фінансових санкцій, передбачених Законом.
  1. Звіт за попередній звітний період (періоди) до 2016 року, який не подавався, подається до органу доходів і зборів за формою, що діяла з 1 травня 2015 року.

Детальніше з проектом наказу можете ознайомитись тут.

Юрист-аналітик Taxlink

Анна ГОЛОВАЦЬКА

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments