Норвегія очима українця – рівень життя, податки і зарплата

04 Липня 2016
Аа Аа

Через невдоволеність перспективами кар’єрного росту і оплатою праці в Україні 26-річна Людмила Берауд поїхала шукати гарного життя до міста Ставанґер, що в Норвегії. Проживши там 5 років і отримавши освіту, українка не збирається покидати країну, а повернутися згодиться лише після того, як їй на батьківщині запропонують достойну оплату праці за наукову діяльність.

«Мені добре платять і від роботи отримую моральне задоволення. Зараз працюю у Центрі дослідження двомовності при університеті, в якому навчалася. Виїхала за кордон, бо хотіла спробувати пожити в іншій країні. Але як знайшли з чоловіком роботу, так і осіли мабуть назавжди», – запевнила Людмила Берауд.

За її словами, населення Норвегії в більшості своїй складається з середнього класу, вираженої різниці між верствами населення немає. Зарплату сплачують з огляду на рівень освіти та досвід роботи. Відповідно, магістри отримують більшу заробітну плату, ніж бакалаври. До іноземців, які вирішили жити в Норвегії, ставляться відповідно до того, як гарно вони знають мову, працюють і цікавляться новинами. Варто знати, що в країні високі податки.

 «В Норвегії занадто високі податки», – повідомляє Людмила і додає, що податків від заробітної плати вираховуються 36 % щомісяця, проте ніхто не скаржиться на таку ставку: «Ми реально бачимо, на що ідуть ці гроші – гарні дороги, дитячі садки, чисте місто. Тому тут мало хто скаржиться на податки. Всі розуміють, що ми їх платимо для суспільного блага».

Велику роль в спілкуванні з норвежцями відіграють манери. Норвежці не терплять запізнень і самі дотримуються пунктуальності. Прийшовши на роботу, не варто говорити про свій стан здоров’я та сімейні проблеми, адже не секрет, що іноземці їдуть до Норвегії не від гарного життя.

Найпрестижніша професія у Норвегії – лікар. Лікарі отримують на рік 1–1,5 млн крон (~1,5 млн грн).

При чому лікування безкоштовне. За операції та перебування у лікарні платити не потрібно. Безкоштовно видають одяг, постіль і їжу.

Щодо місцевої стоматології, то Людмила зазначає, що послуги занадто дорогі. Лише поставити одну пломбу коштує від 4 тисяч гривень, проте попри дороге обслуговування якість лікування висока. Для економії українці чекають літа та їдуть лікуватися на батьківщину.

Жителька Ставанґеру розповідає, що в Норвегії усі купують житло у кредит, виплата якого триває 30 років і на заздрість України не обтяжує громадянина.

«При видачі банк розраховує, що клієнту мають залишитися витрати на проживання, одяг, відпочинок. Тому їм не доводиться думати, як знайти можливість виплатити черговий внесок по кредиту», – каже Людмила.

За матеріалами gazeta.ua.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments