Нормативна грошова оцінка землі при обчисленні орендної плати

27 Квітня 2016
Аа Аа

Територіальні органи ДФС у Тернопільській області роз’яснили особливості часового застосування нормативної грошової оцінки землі при обчисленні орендної плати за землі державної та комунальної власності.

Відповідно до пункту 288.1 ПК України підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.

У договорі оренди земельної ділянки між орендодавцем (власником) і орендарем встановлюються розмір та умови внесення орендної плати (пункт 288.4 ПК України).

Згідно з пунктом 289.1 ПК України для визначення розміру податку та орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок.

Розмір орендної плати обчислюється у відсотковому відношенні до нормативної грошової оцінки відповідної земельної ділянки (пункт 288.5 ПК України).

Аналогічні положення закріплені і в Типовому договорі оренди землі, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 3 березня 2004 року № 220.

Дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформлюються як витяг із технічної документації з нормативної грошової оцінки земель, який відповідно до статті 23 Закону України від 11 грудня 2003 року №1378-IV «Про оцінку земель» (далі – Закон № 1378) видається відповідним територіальним органом Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастр). При цьому нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться не рідше одного разу на 5–7 років.

Підставою проведення нормативної грошової оцінки земель є рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування (стаття 15 Закону № 1378), яке відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» підлягає обов’язковому виконанню.

Як висновок фахівці ДФС зазначили, що якщо органи місцевого самоврядування приймають рішення про нову нормативну грошову оцінку землі з урахуванням вимог щодо строку його прийняття та оприлюднення, розмір орендної плати обчислюється із застосуванням нової нормативної грошової оцінки.

Нагадаємо, що рішення рад щодо нормативної грошової оцінки земельних ділянок, розташованих у межах населених пунктів, офіційно оприлюднюється відповідним органом місцевого самоврядування до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування нормативної грошової оцінки земель або змін (плановий період). В іншому разі норми відповідних рішень застосовуються не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments