Низка законопроектів від Мінфіну на шляху до реформування ДФС

21 Квітня 2016
Аа Аа

За пропозицією Міністерства фінансів Уряд схвалив законопроекти, що забезпечать реалізацію рекомендацій МВФ у питаннях реформування фіскальної служби, повідомляє Міністерство фінансів України.

У Мінфіні ще з червня минулого року почали роботу над реформуванням ДФС України. Зокрема, робота полягає у підвищенні якості наданих послуг як громадянам, так і бізнесу, знищення будь-якого суб’єктивного фактору, та обов’язково – корупції у роботі податкових та митних органів.

Системна реформа фіскальної служби базується на законодавчих ініціативах, які є детальним планом реформування ДФС на 2 роки.

У Мінфіні впевнені, що за допомогою низки законопроектів, узгоджених з МВФ та ухвалених Урядом, можна буде перетворити ДФС з контролюючого органу на сервісну службу, а також забезпечити виконання зобов’язань в рамках співробітництва з МВФ.

Згідно з Проектом Закону № 2177а «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо оптимізації територіальних органів державної фіскальної служби» передбачається утворення єдиного територіального органу ДФС на рівні регіону, якому будуть підпорядковані митниці та податкові інспекції, що дозволить оптимізувати територіальні органи ДФС та скоротити чисельність працівників.

Наступна ухвалена ініціатива – Проект Закону № 2178а «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо мінімізації впливу на адміністрування надходжень бюджету» – передбачає спрощення процедури адміністративного оскарження грошових зобов’язань платниками податків за рахунок встановлення однорівневої системи. Згідно з проектом, єдиним рівнем оскарження буде центральний апарат ДФС України, що спростить та прискорить розгляд скарг платників податків.

Наступним кроком можна вважати прийняття рішення щодо збільшення кількості заступників керівників окремих державних органів за функціональним принципом.

Згідно з рекомендаціями МВФ та з метою забезпечення інституційних змін діяльності ДФС, було визначено п’ять функціональних напрямів діяльності ДФС, які мають бути закріплені за відповідною кількістю заступників Голови ДФС, про що зазначено в Проекті Закону № 2176а «Про внесення зміни до статті 19 Закону України «Про центральні органи виконавчої влади» щодо заступників керівника центрального органу виконавчої влади».

Наразі, Міністерство фінансів України чекає на повторний розгляд вищезазначених законопроектів у Парламенті, адже у зв'язку зі зміною складу Уряду законопроекти були відкликані з Верховної Ради.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments