Німецькі експерти в сфері держфінансів поділились досвідом застосування права ЄС у сфері надання держдопомоги

Німецькі експерти в сфері державних фінансів поділились із українськими колегами своїм досвідом щодо застосування права ЄС у сфері надання державної допомоги та обговорили його вплив на національне законодавство, а також висвітлили питання, пов’язані із правовими аспектами виїзних перевірок і розглянули приклади податкових правопорушень.

26-28 лютого 2019 року компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH провела за підтримки Міністерства фінансів України фаховий семінар на тему: «Право ЄС у сфері державної допомоги та його вплив на національне акцизне законодавство. Право у сфері виїзних перевірок, а також право у сфері податкових правопорушень. Стан справ із змінами до Директиви ЄС про спільну систему акцизних податків».

Метою заходу було поглиблення компетенції фахівців Міністерства фінансів України, Державної фіскальної служби України, відповідного Митного підрозділу ДФС, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Міністерства аграрної політики та продовольства України, Академії фінансового управління при Мінфіні, Національного університету ДФС та Науково-дослідного інституту фіскальної політики НУ ДФС в м. Ірпінь у сфері застосування права ЄС в рамках надання державної допомоги, а також його впливу на національне законодавство та розгляд питань, пов’язаних із правовими аспектами виїзних перевірок і аналіз прикладів податкових правопорушень.

Семінар провели німецькі експерти– пані Інгрід Дінкельманн-Вендле, пан Фрідріх Зеевальд та пан Денніс Нерінг, які на запрошення проекту «Розбудова адміністративних потужностей у сфері державних фінансів в Україні», що реалізується федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Уряду Німеччини, поділились відповідним досвідом Міністерства фінансів ФРН та Федерального центрального податкового відомства Німеччини (у м. Бонн). Вищезгадані експерти є досвідченими фахівцями-практиками у сфері акцизного оподаткування та митного контролю.

Протягом трьох днів практичного семінару експерти обговорили наступні блоки питань:

Право ЄС у сфері державної допомоги та його вплив на національне акцизне законодавство:

• адаптація німецького Закону про податок на електроенергію у відповідності до вимог права у сфері державної допомоги та відповідні законодавчі зміни.

Право у сфері виїзних перевірок:
• Податкова виїзна перевірка з особливим урахуванням оподаткування спирту та алкогольних напоїв.

Право у сфері податкових правопорушень:
• Порушення акцизного законодавства в контексті оподаткування спирту та алкогольних напоїв.

Стан справ із змінами до Директиви ЄС про спільну систему акцизних податків.

Довідка: 
Проект «Розбудова адміністративних потужностей у сфері державних фінансів в Україні» реалізується федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Уряду Німеччини.
Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH підтримує уряд ФРН у досягненні цілей в сфері міжнародного співробітництва заради сталого розвитку. Пріоритетними напрямами німецької співпраці з Україною є: демократія, громадянське суспільство, державне управління, децентралізація, енергетика та сталий економічний розвиток.Окрім вказаних вище пріоритетних напрямів німецька співпраця охоплює, зокрема, підтримку подолання кризових ситуацій на сході України, а також співробітництво у сфері запобігання ВІЛ/СНІД.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments

Останні новини:

Надання послуг за ЦПД – чи підлягає поверненню допомога по безробіттю?

18 Березня 2019

Чи є об’єктом оподаткування військовим збором cума грошового забезпечення, отриманого військовослужбовцями?

18 Березня 2019

Дохід юрособи - платника ЄП 3-ї групи при здійсненні операцій з експорту товарів, - ДФС інформує

18 Березня 2019

Доходи від надання майна в лізинг, оренду: відображаємо в декларації про майновий стан і доходи

18 Березня 2019

Відповідальність за несплату податкового зобов’язання підприємцем на загальній системі оподаткування, - ДФС інформує

18 Березня 2019

Змінено перелік виробничих і технологічних операцій, за якими визначається країна походження при імпорті в Україну товару

18 Березня 2019

Дитина відвідує гуртки: чи є право на податкову знижку?

18 Березня 2019

Національний банк зберіг облікову ставку незмінною на рівні 18% річних

18 Березня 2019