Незаконна державна допомога транснаціональним компаніям у Великій Британії

Комісія ЄС (далі – Комісія) після свого розслідування встановила, що Велика Британія надає незаконні податкові пільги окремим багатонаціональним компаніям, чим порушує принцип рівності всіх суб’єктів господарювання.

У жовтні 2017 року Комісія розпочала своє розслідування. Згідно з результатами розслідування така діяльність Британії неправомірно надає право деяким багатонаціональним компаніям на уникнення правил оподаткування Великобританії. Тим самим по суті дозволяє ухилятися від сплати податку. Такі дії є незаконними згідно з правилами ЄС про державну допомогу. Великобританія тепер повинна повернути всю суму незаконної державної допомоги від компаній, яким вона була надана.

Комісар з питань конкуренції Маргарет Вестагер прокоментувала: «Правила щодо державної допомоги важливі для того, щоб всі компанії сплачували свою справедливу частку податку. Втім вони повинні застосовуватися однаково до всіх платників. Великобританія надала окремим багатонаціональним компаніям перевагу, незаконно звільнивши їх від британських правил оподаткування. Це незаконно з огляду на правила ЄС про державну допомогу. Великобританія тепер повинна повернути всі неоправдані податкові пільги».

Що являють собою Правила контрольованих іноземних компаній (CFC)?

Мета британських Правил контрольованих іноземних компаній (CFC) – заборонити використання британськими компаніями дочірніх компаній, що перебувають в зоні з низьким або нульовим  податком, з ціллю уникнення оподаткування у Великобританії. Така схема дозволяє податковим органам Великобританії штучно переводити прибуток до офшорної дочірньої компанії, а потім переправляти його до материнської компанії Великобританії (де він відповідно оподатковуватиметься за британським законодавством).

CFC в цілому відіграють ефективну та важливу роль у багатьох податкових системах для вирішення проблеми ухилення від сплати податку. Правила CFC передбачають два тести. За допомогою цих тестів можна визначити суму фінансового прибутку, отриманого від кредитів, які надані офшорною дочірньою компанією. Та відповідно визначити, яку суму було повернуто до материнської британської компанії (яка відповідно оподаткована за британськими ставками). Ці тести визначають:

  • ступінь кредитної діяльності, за допомогою якого отримується фінансовий дохід та оподатковується у Великобританії («тест діяльності у Великобританії»); або ж
  • ступінь, за яким кредити фінансуються за рахунок коштів чи активів, отриманих від внесків капіталу з території Великобританії («тест на пов’язаний капітал Великобританії»).

Отже, Комісія дійшла висновку, що багатонаціональні корпорації, які претендують на звільнення від оподаткування під час проходження «тесту діяльності у Великобританії», отримали необґрунтоване пільгове оподаткування, що є незаконним за правилами ЄС щодо державної допомоги (стаття 107 Договору про функціонування ЄС).

 

Джерело:http://europa.eu/rapid/press-release_IP-19-1948_en.htm?fbclid=IwAR1W_EIVRIZ9gAl4Y6MWkK16Jok2sLCbKnrtuU-EC8jzpK3BMOp_781WNBs

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments

Останні новини:

Вид діяльності заборонено для ведення спрощеної системи: чи є це підставою для відмови у реєстрації?

20 Червня 2019

Чи можна у судовому порядку змусити контрагента зареєструвати ПН?

20 Червня 2019

Які валютні операції здійснюються за наявності ліцензії Національного банку України?

20 Червня 2019

Чи може юрособа – платник ЄП 3-ї групи протягом поточного року обрати 4-ту групу платників ЄП?

20 Червня 2019

Як оподатковуються проценти на суми депозитних рахунків фізосіб у банках?

20 Червня 2019

Збільшення реєстраційної суми в системі електронного адміністрування ПДВ, - ДФС інформує

20 Червня 2019

Подання заяви про застосування спрощеної системи оподаткування через Е - кабінет: покроковий алгоритм

20 Червня 2019

Суму податкового зобов’язання, зазначену у податковій декларації про майновий стан, необхідно сплатити до 31 липня 2019

20 Червня 2019