Несвоєчасно здійснив розрахунок при звільненні працівника – сплати ПДФО та військовий збір

22 Березня 2016
Аа Аа

Державна фіскальна служба України (далі – ДФС України) у Листі від 09.03.2016 р. № 665/4/99-99-17-03-03-13 роз’яснила щодо оподаткування податком на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) та військовим збором доходу у вигляді суми середньої заробітної плати, нарахованої на підставі рішення суду за час затримки розрахунку при звільненні працівника.

Відповідно до статті 116 Кодексу законів про працю (далі – КЗпП) при звільненні працівника виплата усіх належних йому сум здійснюється підприємством, установою, організацію в день його звільнення або не пізніше наступного дня після пред'явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок.

У разі невиплати з вини власника або уповноваженого ним органу належних звільненому працівникові сум за відсутності спору про їх розмір, підприємство, установа, організація повинні виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку, відповідно до статті 117 КЗпП.

Оскільки працівник після розірвання трудового договору із роботодавцем припиняє з ним трудові відносини, то отримані доходи у вигляді середнього заробітку за весь час затримки по день фактичного розрахунку слід відображати податковим агентом у звітності за ознакою – «інші доходи».

Із таких доходів податковий агент утримує ПДФО за ставкою 18 % та військовий збір за ставкою 1,5 %. Відшкодування, нараховані працівникам за час затримки розрахунку при звільненні, не є базою нарахування єдиного внеску, тому цей страховий платіж не утримується.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments