Нерезидент і ринок цінних паперів – військовий збір чи ПДФО?

23 Березня 2016
Аа Аа

Державна фіскальна служба України (далі – ДФС України) у Листі від 14.03.2016 р. № 4441/5/99-99-17-03-03-16 роз’яснила щодо оподаткування податком на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) доходів, отриманих фізичними особами – нерезидентами у вигляді процентів, які нараховані на цінні папери, емітовані центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну фінансову політику.

Одним із видів державних цінних паперів є облігації внутрішніх державних позик України (далі – ОВДП), що підтверджують зобов'язання України щодо відшкодування пред'явникам цих облігацій їх номінальної вартості з виплатою доходу відповідно до умов їх розміщення. Емітентом ОВДП виступає Міністерство фінансів України.

Платниками ПДФО є не лише фізичні особи – резиденти, але й нерезиденти, якщо вони отримують дохід з джерела його походження в Україні, відповідно до підпункту 170.10.3 пункту 170.10 статті 170 ПК України.

Відповідно до підпункту 165.1.2 пункту 165.1 статті 165 ПК України доходи, отримані платником податку у вигляді процентів, що нараховані на цінні папери, емітовані центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну фінансову політику, звільняються від оподаткування ПДФО.

Незважаючи на те, що військовий збір має фактично тотожний об’єкт оподаткування із ПДФО, згідно із підпунктом 1.7 пункту 161 підрозділу 10 розділу XX ПК України, не звільняється від утримання військовим збором дохід у вигляді процентів, нарахованих на цінні папери, емітентом яких виступає Міністерство фінансів України. Обчислення суми податку здійснюється із застосування до бази такого доходу ставки у розмірі 1,5 %.

Отже, дохід нерезидента у вигляді процентів, нарахованих на ОВДП звільняється від оподаткування ПДФО, проте з нього утримується військовий збір.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments

Останні новини:

Податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після виникнення податкового боргу, - ДПС

29 Жовтня 2020

Визначення ганичного розміру доходу ФОП, який перейшов на ЄП посеред року: юридичні нюанси

29 Жовтня 2020

Закон №466: будівлі промисловості, що не використовуються у госпдіяльності, оподатковуються податком на нерухоме майно

28 Жовтня 2020

Отримання ліцензії на право зберігання пального та відповідальність за її відсутність, - ДПС інформує

28 Жовтня 2020

У дозволі відсутня інформація щодо ширини смуги радіочастот: як визначити ренту за користування ними?

28 Жовтня 2020

Чи може контролюючий орган відмовити у прийнятті податкової звітності?

28 Жовтня 2020

Вилучення готівки з каси підприємства без згоди керівника: юридичні нюанси

28 Жовтня 2020

З 1 січня 2021 року скоригований прибуток КІК буде вважатися об'єктом оподаткування для контролюючих осіб таких компаній

28 Жовтня 2020