Немає печатки на запиті – немає обов'язку надавати відповідь на такий запит

08 Травня 2019
Аа Аа

Верховний Суд (далі – ВС) розглянув справу №826/9082/15 за адміністративним позовом платника податків до контролюючого органу про визнання протиправним та скасування наказу про проведення документальної позапланової виїзної перевірки.

Позивач обґрунтовує позовні вимоги тим, що контролюючим органом було порушено вимоги пункту 73.3 статті 73 Податкового кодексу України, а саме: відсутня печатка, яка є обов’язковою вимогою при оформленні контролюючим органом письмово запиту.

Чи справді наявність чи відсутність печатки відіграє важливу роль при оформленні письмового запиту?

 

Так. Відповідно до пункту 73.3 статті 73 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право звернутися до платників податків та інших суб’єктів інформаційних відносин із письмовим запитом про подання інформації (вичерпний перелік та підстави надання якої встановлено законом), необхідної для виконання покладених на контролюючі органи функцій, завдань, та її документального підтвердження.

Такий запит підписується керівником (заступником керівника) контролюючого органу і повинен містити:

1) підстави для надіслання запиту відповідно до цього пункту, із зазначенням інформації, яка це підтверджує;

2) перелік інформації, яка запитується, та перелік документів, які пропонується надати;

3) печатку контролюючого органу.

Тому в даному випадку ВС вважає, що обов’язок платника податків із надання запитуваної інформації виникає виключно за умови оформлення запиту згідно з вимогами пункту 73.3 статті 73 Податкового кодексу України.

Відсутність печатки контролюючого органу на запиті про надання інформації, незазначення у останньому підстав для направлення та/або зазначення підстав, не передбачених кодексом, недотримання інших вимог є порушенням порядку його оформлення (складання), що у свою чергу призводить до виникнення у платника податків права не надавати запитувану інформацію.

 

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments