Немає печатки на запиті – немає обов'язку надавати відповідь на такий запит

08 Травня 2019
Аа Аа

Верховний Суд (далі – ВС) розглянув справу №826/9082/15 за адміністративним позовом платника податків до контролюючого органу про визнання протиправним та скасування наказу про проведення документальної позапланової виїзної перевірки.

Позивач обґрунтовує позовні вимоги тим, що контролюючим органом було порушено вимоги пункту 73.3 статті 73 Податкового кодексу України, а саме: відсутня печатка, яка є обов’язковою вимогою при оформленні контролюючим органом письмово запиту.

Чи справді наявність чи відсутність печатки відіграє важливу роль при оформленні письмового запиту?

 

Так. Відповідно до пункту 73.3 статті 73 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право звернутися до платників податків та інших суб’єктів інформаційних відносин із письмовим запитом про подання інформації (вичерпний перелік та підстави надання якої встановлено законом), необхідної для виконання покладених на контролюючі органи функцій, завдань, та її документального підтвердження.

Такий запит підписується керівником (заступником керівника) контролюючого органу і повинен містити:

1) підстави для надіслання запиту відповідно до цього пункту, із зазначенням інформації, яка це підтверджує;

2) перелік інформації, яка запитується, та перелік документів, які пропонується надати;

3) печатку контролюючого органу.

Тому в даному випадку ВС вважає, що обов’язок платника податків із надання запитуваної інформації виникає виключно за умови оформлення запиту згідно з вимогами пункту 73.3 статті 73 Податкового кодексу України.

Відсутність печатки контролюючого органу на запиті про надання інформації, незазначення у останньому підстав для направлення та/або зазначення підстав, не передбачених кодексом, недотримання інших вимог є порушенням порядку його оформлення (складання), що у свою чергу призводить до виникнення у платника податків права не надавати запитувану інформацію.

 

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments

Останні новини:

Врахування переплати з податку на прибуток в оплату авансового внеску при виплаті дивідендів не передбачено

27 Травня 2020

Отримані платником доходи в іноземній валюті необхідно задекларувати до 01 липня 2020 року

27 Травня 2020

За які обсяги води не справляється рентна плата за воду первинними водокористувачами?

27 Травня 2020

Затверджено нові форми у сфері держреєстрації юросіб, ФОП та громадських формувань

27 Травня 2020

Внесено зміни до Регламенту Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг Інформаційно-довідкового департаменту ДПС

27 Травня 2020

Товари відвантажені до реєстрації платником ПДВ: чи виникають податкові зобов’язання, якщо оплата надійшла після отримання статусу платника ПДВ?

27 Травня 2020

Платник ПДВ надає поворотну фінансову допомогу: чи оподатковувати таку суму?

27 Травня 2020

Як отримати від ФССУ компенсацію втраченого заробітку за час ізоляції від COVID-19?

27 Травня 2020