Нецільова благодійна допомога: як оподатковувати податком на доходи фізичних осіб у 2018 році?

Аа Аа

ГУ ДФС у Запорізькій області інформує, що для цілей оподаткування податком на доходи фізичних осіб благодійна допомога поділяється на цільову та нецільову.

Цільовою є благодійна допомога, що надається під визначені умови та напрями її витрачання, а нецільовою вважається допомога, яка надається без встановлення таких умов або напрямів.

Не включається до оподатковуваного доходу сума нецільової благодійної допомоги, у тому числі матеріальної, що надається, зокрема, резидентами - юридичними особами протягом звітного податкового року сукупно у розмірі, що не перевищує суми граничного розміру доходу, визначеного згідно з абзацом першим п.п. 169.4.1 ст. 169 Податкового кодексу (сукупно не перевищує розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 грн).

У 2018 році така неоподатковувана сума матеріальної допомога складає 2470 грн (1762 грн. х 1,4).

А ось та частина, що перевищує 2470 грн., є об'єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18% і військовим збором за ставкою 1,5%.

Отже сума нецільової благодійної допомоги, що надається юридичною особою фізичній особі у розмірі, який у 2018 році не перевищує 2470 грн., не включається до оподатковуваного доходу такої особи, тобто не оподатковується податком на доходи фізичних осіб.

Сума нецільової допомоги відображається у податковому розрахунку за формою №1 ДФ за ознакою доходу "169".

Зазначена норма передбачена пп. 170.7.1 та пп. 170.7.3 ст. 170 Податкового кодексу України.

Попередня стаття Наступна стаття