НБУ посилив вимоги за кредитами

21 Травня 2019 #НБУ #кредити #вимоги
Аа Аа

Відсьогодні набирає чинності постанова Правління Національного банку України № 70 від 16 травня 2019 року "Про затвердження змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України", якою вносяться зміни до Положення про визначення банками України розміру кредитного ризику за активними банківськими операціями (постанова Правління НБУ від 30.06.2016 № 351).

Цими змінами запроваджується порядок врахування банками інформації з Кредитного реєстру НБУ під час розрахунку розміру кредитного ризику. Банк має буде класифікувати за найгіршим класом боржника-фізичну особу, щодо якої в Кредитному реєстрі НБУ є інформація про дефолт цього боржника в інших банках. Банк повинен знижувати клас боржника - юридичної особи, в тому числі до гіршого, якщо в Кредитному реєстрі НБУ є інформація про дефолт або високу ймовірність дефолту цього боржника в інших банках.

Як вказують в Нацбанку, внесені зміни підвищать якість оцінки банками кредитного ризику завдяки врахуванню стану виконання боржником своїх зобов'язань в інших банківських установах, використовуючи при цьому інформацію з Кредитного реєстру.

Вимоги будуть застосовуватися в тестовому режимі з 1 липня 2019 року і стануть обов'язковими для виконання з 1 грудня 2019 року. Поступове впровадження зазначених вимог до оцінки кредитного ризику дозволить банкам доопрацювати внутрішні положення і налаштувати IT-системи.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments