НБУ посилив вимоги за кредитами

21 Травня 2019 #НБУ #кредити #вимоги
Аа Аа

Відсьогодні набирає чинності постанова Правління Національного банку України № 70 від 16 травня 2019 року "Про затвердження змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України", якою вносяться зміни до Положення про визначення банками України розміру кредитного ризику за активними банківськими операціями (постанова Правління НБУ від 30.06.2016 № 351).

Цими змінами запроваджується порядок врахування банками інформації з Кредитного реєстру НБУ під час розрахунку розміру кредитного ризику. Банк має буде класифікувати за найгіршим класом боржника-фізичну особу, щодо якої в Кредитному реєстрі НБУ є інформація про дефолт цього боржника в інших банках. Банк повинен знижувати клас боржника - юридичної особи, в тому числі до гіршого, якщо в Кредитному реєстрі НБУ є інформація про дефолт або високу ймовірність дефолту цього боржника в інших банках.

Як вказують в Нацбанку, внесені зміни підвищать якість оцінки банками кредитного ризику завдяки врахуванню стану виконання боржником своїх зобов'язань в інших банківських установах, використовуючи при цьому інформацію з Кредитного реєстру.

Вимоги будуть застосовуватися в тестовому режимі з 1 липня 2019 року і стануть обов'язковими для виконання з 1 грудня 2019 року. Поступове впровадження зазначених вимог до оцінки кредитного ризику дозволить банкам доопрацювати внутрішні положення і налаштувати IT-системи.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments

Останні новини:

Чи може уповноважений представник юрособи отримати за довіреністю кваліфіковані сертифікати відкритих ключів?

14 Червня 2019

Оподаткування ПДФО та військовим збором суми моральної шкоди, яка виплачується за рішенням суду

14 Червня 2019

Куди необхідно звертатись фізособі – власнику декількох об’єктів нерухомості, розміщених у різних пунктах, для проведення звірки?

14 Червня 2019

Для відмови від спрощеної системи платникам ЄП 1-3-ї груп необхідно подати заяву до контролюючого органу

14 Червня 2019

Визнання госпоперацій с/г товаровиробника – платника ЄП 4-ї групи контрольованими, - ДФС інформує

14 Червня 2019

Як зареєструвати неприбуткову організацію чи установу?

14 Червня 2019

Які документи необхідно подати для внесення відмітки про чергову сплату за ліцензію на роздрібну торгівлю алкоголем та тютюном?

14 Червня 2019

Вимога про сплату боргу платнику єдиного внеску: у які терміни приймається?

14 Червня 2019