НБУ немає повноважень контролювати споживче кредитування, - К. Рожкова

Національний банк чекає якнайшвидшого прийняття законопроекту 2456-д щодо удосконалення захисту прав споживачів фінансових послуг, який створить правове підґрунтя взаємодії фізичних осіб з банками та фінансовими компаніями за європейським зразком.

Про це заявила заступник Голови НБУ Катерина Рожкова під час заходу «Споживче кредитування: будуємо мости між законом та практикою. Обговорення результатів другої хвилі дослідження з питань споживчого кредитування в Україні», організованого Проект USAID «Трансформація фінансового сектору» .

«Парламентарі зупинилися «на півшляху» – вони прийняли один закон, але законопроект 2456-д щодо удосконалення захисту прав споживачів фінансових послуг, який ішов з ним у пакеті, усе ще чекає на розгляд у сесійній залі. Тому вже майже рік у нас немає повноважень, щоб контролювати виконання вимог Закону «Про споживче кредитування» та застосовувати необхідні заходи у разі їх порушення», – зауважила Катерина Рожкова.

За її словами, у європейських країнах права та свободи громадян, особливо в частині забезпечення прав споживачів фінансових послуг, − безперечне та обов’язкове надбання суспільства. Інститути та механізми захисту цих прав і свобод давно закріплені в нормах права і щодня реалізуються на практиці. Україна ж лише розпочинає розбудову сучасної системи захисту прав споживачів фінансових послуг. І законопроект № 2456-д є наріжним каменем на цьому шляху, бо спрямований насамперед на усунення прогалин та неузгодженостей у системі нормативно-правового забезпечення захисту прав споживачів.

Як зазначав TaxLink, українські фінансові установи (банки та небанківські установи) регулярно не дотримуються норм Закону України «Про споживче кредитування», який набрав чинності 10 червня 2017 року. Порушення Закону часто спостерігаються у рекламі, розкритті інформації, умовах кредитів, повідомленні реальної вартості кредиту та при виборі страхових компаній.

 

Попередня стаття Наступна стаття