Навчання в інтернатурі: чи є право на податков знижку?

ГУ ДФС у Тернопільській області нагадує, що згідно з п. п. 166.3.3 п. 166.3 ст. 166 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 ПКУ, фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати у вигляді суми коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення.

Статтею 28 Закону України «Про вищу освіту» визначено типи вищих навчальних закладів.

Інтерн – особа, яка має ступінь магістра медичного або фармацевтичного спрямування і навчається з метою отримання кваліфікації лікаря або провізора певної спеціальності відповідно до переліку лікарських або провізорських спеціальностей інтернатури.

Згідно з Положенням про спеціалізацію (інтернатуру) випускників вищих медичних і фармацевтичних закладів освіти III-IV рівнів акредитації, медичних факультетів університетів спеціалізація (інтернатура) є обов’язковою формою післядипломної підготовки випускників всіх факультетів медичних і фармацевтичних вищих закладів освіти III-IV рівнів акредитації, медичних факультетів університетів незалежно від підпорядкування та форм власності, після закінчення якої їм присвоюється кваліфікація лікаря (провізора) – спеціаліста певного фаху.

Таким чином, інтернатура (спеціалізація) є невід’ємною ланкою безперервного процесу підготовки у вищому медичному і фармацевтичному закладах освіти фахівців за напрямом професійного спрямування.

Враховуючи викладене, суми коштів, сплачені платником податку на користь вищих медичних і фармацевтичних закладів освіти для компенсації вартості навчання такого платника податку, іншого члена його сім’ї першого ступеня споріднення, у інтернатурі, при додержанні всіх норм ст. 166 ПКУ, можуть прийматися у розрахунок податкової знижки такого платника податку за звітний рік.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments

Останні новини:

Підприємство планує здійснювати експортні операції: чи реєструватися суб’єктом ЗЕД?

21 Березня 2019

Як нарахувати пеню на занижену суму податкового зобов’язання при самостійному виправленні помилок, якщо з платежу є переплата?

21 Березня 2019

Платник податку на прибуток отримав поворотну фінансову допомогу: як це вплине на податковий облік?

21 Березня 2019

Фізособа протягом звітного року продала один автомобіль: чи подається декларація про майновий стан і доходи?

21 Березня 2019

Юрособа – платник ЄП отримав дохід, що перевищує 5 млн грн: який порядок оподаткування?

21 Березня 2019

Діяльність підприємця не внесена в Реєстр платників єдиного податку: які наслідки за її здійснення?

21 Березня 2019

Які документи необхідні особі, яка переобладнала авто та використовує біопаливо для отримання податкової знижки?

21 Березня 2019

Платник податку на прибуток надає поворотну фінансову допомогу: особливості оподаткування

21 Березня 2019