Наслідки порушення контролюючим органом строку надсилання ППР з податку на нерухомість

12 Липня 2016
Аа Аа

Фахівці ДФС на загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі в категорії 111.06 роз’яснили, які дії необхідно вчинити платнику податку на нерухомість у випадку отримання податкового повідомлення-рішення після 1 липня звітного податкового періоду.

Згідно з підпунктом 267.6.2 пункту 267.6 статті 267 ПК України податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його реєстрації до 1 липня року базового податкового (звітного) періоду (року).

Дана норма спрямована на реалізацію пункту 54.3 ПК України, яка вказує випадки самостійного обчислення контролюючим органом суми податкового зобов’язання.

Таким чином, особою, відповідальною за нарахування сум податкових зобов'язань з податку на нерухомість, є контролюючий орган.

У випадку, якщо сума грошового зобов'язання розраховується контролюючим органом, платник податків не несе відповідальності за своєчасність, достовірність і повноту нарахування такої суми, проте несе відповідальність за своєчасне та повне погашення нарахованого узгодженого грошового зобов'язання і має право оскаржити зазначену суму в порядку, встановленому цим Кодексом (пункт 54.5 ПК України).

Тобто у випадку отримання ППР із обчисленою сумою податку на нерухомість після 1 липня звітного податкового періоду платник податків не несе відповідальності за своєчасність нарахування суми податку, проте зобов’язаний виконати свій податковий обов’язок у законодавчо встановлений строк.

Хочемо додати, що законодавство не містить положень щодо можливості притягнення контролюючого органу до відповідальності у випадку порушення строків надсилання ППР. При цьому Конституція України, норми якої мають пряму дію, у статті 19 вказує на те, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. 

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments