Нардепи дали поштовх для податкової амністії

Наприкінці минулого тижня у Верховній Раді народними депутатами від пропрезидентської та пропрем’єрської партій був зареєстрований проект Закону «Про нульову декларацію» за № 3661 від 17 грудня 2015 року. Разом з ним, на розгляд народних депутатів були внесені супроводжуючі законопроекти, якими пропонується внести зміни до Податкового та Бюджетного кодексів за № 3662 та 3663 відповідно.

Законопроекти спрямовані на реалізацію аж ніяк не нового замислу щодо запровадження нульової декларації, тобто одноразового декларування фізичними особами своїх доходів та майна з метою подальшого контролю за ними. Стосовно ідеї податкової амністії або введення нульової декларації в рамках податкової реформи тривають дискусії вже декілька років. Ця норма вже «намагалася пролізти» у нову редакцію Податкового кодексу, що розглядалася народними депутатами у грудні 2014 року, однак були виключена комітетом податкової та митної політики.

Вказаними законопроектами пропонується фактично запровадити податкову амністію для осіб, які добровільно задекларували свої доходи, майно та майнові праві, одержані з порушенням валютного, податкового законодавства, та сплатили з них у повному обсязі суму податку за ставками, визначеними Перехідними положеннями Податкового кодексу. При цьому, зазначені у нульовій декларації доходи та майно перестають вважатися такими, що отримані з порушенням законодавства, а на особу, що їх задекларувала, поширюється режим звільнення від юридичної відповідальності. У випадку ж якщо особа добровільно не задекларує такі доходи, майно, до неї може бути застосована фінансова, адміністративна та, навіть, кримінальна відповідальність за порушення законодавства після закінчення 2-річного строку амністії.

Варто зазначити, що вищеописані пропозиції нардепів у сучасній економічній обстановці мають досить вагоме значення, оскільки запровадження таких законопроектів дозволить вивести з тіні значний обсяг доходів, що в свою чергу, має спричинити збільшення надходжень до бюджету. Така ініціатива знайшла свою підтримку не лише серед народних депутатів, а й була підтримана Главою Нацбанку. «Весь наш бізнес в офшорах так країна була побудована ... Якщо ми хочемо зробити лібералізацію нашого валютного законодавства , то нам потрібні якась амністія капіталу , нульові декларації…», – зазначила Валерія Гонтарєва.

Однак не варто забувати, яким чином в Україні була проведена остання податкова амністія, зокрема процедура податкового компромісу, який, будучи на перший погляд доволі привабливою пропозицією, мав багато підводного каміння.

Детальніше з положеннями зазначених законопроектів Ви можете ознайомитися в огляді податкового законодавства за минулий тиждень.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments