Нарахування індексацій за попередні періоди: як відобразити у звіті з ЄСВ табл. №6?

18 Грудня 2017 #Індексація #звіт #ЄСВ
Аа Аа

Індексацію зарплати за жовтень донараховано в листопаді: як у звіті з ЄСВ табл. № 6 відобразити цю операцію? Чи відображати в таблиці нецільову благодійну допомогу (яка не оподатковується податком)?

Таблиця 6 додатка 4 «Звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів» призначена для формування страхувальником у розрізі кожної застрахованої особи відомостей про суми нарахованої їй заробітної плати (доходу) у звітному місяці.

Якщо працівнику в поточному місяці здійснено нарахування індексації за попередні періоди, зазначене нарахування ЄСВ проводиться в місяці його фактичного нарахування (поточному) без віднесення до відповідних місяців, за які проведено таке нарахування. Про це інформує ГУ ДФС у Львівській області.

У разі виявлення помилки, допущеної в попередніх звітних періодах, страхувальник може здійснити самостійне виправлення такої помилки в поточному Звіті з ЄСВ із застосуванням кодів типу нарахувань, передбачених пунктом 9 розділу IV Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Мінфіну від 14.04.2015 № 435.

Крім того, повідомляємо, що за додатковими питаннями (роз`ясненнями) щодо заповнення таблиць звіту по єдиному внеску необхідно звертатись до Пенсійного фонду України.

Щодо нецільової благодійної допомоги, то слід зазначити, що згідно з підпунктом 170.7.3 пункту 170.7 статті 170 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) не включається до оподатковуваного доходу сума нецiльової благодiйної допомоги, у тому числi матерiальної, що надається впродовж звiтного податкового року сукупно в розмiрi, що не перевищує мiсячного прожиткового мiнiмуму, чинного для працездатної особи на 01 сiчня звiтного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень (відповідно не підлягає відображенню в таблиці).

У 2017 р. ця сума становить 2240 гривень. Якщо фактично надана сума матерiальної допомоги перевищує встановлене обмеження, то сума перевищення пiдлягає оподаткуванню.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments