Надавши ДФС визначення критеріїв ризиковості, Мінфін наділив службу надмірними незаконними повноваженнями, - Т. Острікова

Тема зупинки реєстраціі податкових накладних знову набирає обертів, адже згідно з Податковим кодексом відповідна постанова щодо критеріїв ризиків зупинення ПН має бути ухвалена Урядом до 1 березня 2018 року.

Як повідомляв TaxLink, Мінфін оприлюднив її проект на своєму сайті на початку лютого. Проект Постанови про затвердження порядку визначення підстав та механізмів зупинення реєстрації, реєстрації зупинених ПН/РК в ЄРПН та розгляду скарг одразу викликав швал дискусій серед експертів та бізнес-середовища.

Так, за словами народного депутата Тетяна Острікової, документ не вирішить проблем, які покликаний врегулювати, та потребує суттєвого доопрацювання.

"Я також вивчила цей документ і в День Святого Валентина з великою любов’ю направила в Мінфін, ДФС та Державну регуляторну службу депутатське звернення з вимогою привести проект цього нормативного акту у відповідність до вимог ПКУ", - зазначає член Комітету ВР з питань податкової та митної політики.

За словами пані Острікової, з аналізу тексту можна зробити висновок, що автоматизована система не здатна зі 100% результатом відрізнити «хорошу» накладну від «схемної».
"Мінфін це фактично визнав, переклавши на ДФС визначення критеріїв ризиковості, а разом з цим – переклавши на ДФС і відповідальність за все, з цим пов’язане. За надмірні незаконні повноваження податкового органу, за корупцію, до якої це призведе, а головне – за шкоду, яку СМКОР завдасть звичайним українським підприємствам. Завтра в ДФС відбудеться велике зібрання на цю тему, куди мене теж запрошено. Важливо, щоб всі асоціації та підприємці висловили свою позицію! Адже за тиждень може бути пізно. Саме тому, що ви не мовчали, вдалось в грудні зупинити блокування податкових накладних, яке нищило малий і середній бізнес", - резюмувала експерт.

Попередня стаття Наступна стаття