Надання послуг на спрощеній системі, оплата – на загальній, які особливості оподаткування податком на прибуток?

16 Березня 2016
Аа Аа

Державна фіскальна служба України у своєму листі від 04.03.2016 р. № 4878/6/99-99-19-02-02-15 роз’яснила особливості оподаткування операцій з надання послуг під час перебування на спрощеній системі оподаткування та оплати їх у разі переходу на загальну систему оподаткування.

Податківці дійшли висновку, що при формуванні фінансового результату до оподаткування необхідно враховувати операції з надання послуг під час перебування на спрощеній системі оподаткування у разі їх оплати при переході на загальну систему оподаткування, та у разі отримання оплати за послуги на спрощеній системі оподаткування і надання таких послуг під час перебування на загальній системі оподаткування.

Водночас, відповідно до підпункту 134.1.1 пункту 134.1 статті 134 ПК України, об'єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці.

Серед встановлених Податковим кодексом коригувань не передбачено зменшення або збільшення фінансового результату до оподаткування на різниці, що виникають за такими операціями. 

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments