Надання землі та приміщень в погодинну оренду - підстава втрати пільги із сплати податку на землю

26 Липня 2016
Аа Аа

Державною фіскальною службою у листі від 04.07.2016 № 6069/9/26-15-12-04-16 роз’яснено особливості справляння плати за землю в аспекті застосування пільг у випадку здавання в оренду землі та приміщень на неповний робочий день.

Фахівці контролюючого органу зазначили, що Податковий кодекс України (далі – ПК України)  відповідно до ст. 12 надає місцевим радам широкі повноваження при  встановленні пільг із сплати податку на землю.

При цьому податкове законодавство містить умови, за яких реалізація платниками пільг є неможливою. Так, п. 284.3 ст. 284 ПК України передбачає, що якщо платники податку, які користуються пільгами з цього податку, надають в оренду земельні ділянки, окремі будівлі, споруди або їх частини, податок за такі земельні ділянки та земельні ділянки під такими будівлями (їх частинами) сплачується на загальних підставах з урахуванням прибудинкової території.

Обчислення суми податку за площі, здані в оренду, здійснюється з дати укладення договору оренди земельної ділянки або з дати укладення договору оренди будівель (їх частин) (п. 287.7 ст. 287 ПК України).

Контролери вказали, що податкове законодавство України не містить положень щодо врахування факту погодинної здачі землі та приміщень в оренду.

Це означає, що суб’єкти господарювання, які надають в оренду земельні ділянки, окремі будівлі (споруди) або їх частини, приміщення на неповний робочий день, втрачають передбачені законодавством пільги із сплати податку та здійснюють його обчислення на загальних підставах.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments