Надання послуг за ЦПД – чи підлягає поверненню допомога по безробіттю?

У своєму рішенні від 6 лютого 2019 року по справі № 545/163/17 Верховний Суд (надалі – ВС, Суд) розглянув справу, в якій йдеться про стягнення суми незаконно виплаченої допомоги по безробіттю.

Фактичні обставини справи нам говорять про таке. Полтавський районний центр зайнятості, звернувся до суду з позовом до особи про стягнення суми незаконно виплаченого матеріального забезпечення. На обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що під час перевірки обґрунтованості виплати особі допомоги по безробіттю було направлено запит до приватного акціонерного товариства. 25 травня 2016 року між особою та ПрАТ було укладено договір про надання послуг, згідно з яким відповідач з 01 серпня по 01 вересня 2016 року співпрацював із страховою компанією. У подальшому позивачем складено акт перевірки та видано наказ про повернення допомоги по безробіттю, яку відповідач повертати відмовилась. Посилаючись на те, що відповідач порушив положення законодавства, щодо обов'язку зареєстрованих безробітних своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення, Полтавський обласний центр зайнятості, просив суд стягнути з особи на його користь кошти.

Рішенням районного суду у задоволенні позовних вимог відмовлено, суд апеляційної інстанції навпаки підтримав позицію центру зайнятості.

Вирішуючи вказану справу, ВС погодився із висновками суду першої інстанції , який констатував відсутність правових підстав, передбачених частиною третьою статті 36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» та статтею 1212 ЦК України, для стягнення з відповідача виплаченої їй допомоги по безробіттю. Тобто Суд зазначив, що з боку відповідача відсутня недобросовісність, оскільки на момент набуття особою статусу безробітної, договір про надання послуг між нею та ПрАТ  був припинений.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments