Надання нерезидентом рекламних послуг: чи треба сплачувати ПДВ?

Рекламні послуги, які надаються нерезидентом на користь резидента України, відповідно до пункту 186.3 статті 186 Податкового кодексу України (далі – ПК України) вважаються такими, що постачаються на митній території України, а отже, підлягають оподаткуванню ПДВ.

Вищезазначений висновок був відображений в індивідуальній податковій консультації ДФС України від 01.12.2017 № 2801/Б/99-99-15-03-02-14/ІПК.

Крім того, у цій податковій консультації було зазначено, якщо отримувач таких послуг не є зареєстрований платником ПДВ, то він зобов’язаний подати до контролюючого органу відповідний розрахунок податкових зобов’язань з ПДВ за такими послугами за формою, затвердженою наказом Мінфіну від 28.01.2016 № 21. Причому такий розрахунок подається за той звітний період, у якому резидентом були отримані рекламні послуги від нерезидента за правилами подання податкової звітності з ПДВ (протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного місяця). Нарахована у Розрахунку сума ПДВ підлягає сплаті до бюджету протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем зазначеного 20-денного строку.

Водночас звертаємо Вашу увагу, що відповідно до положень статті 208 ПК України вищезазначений розрахунок подається лише тими отримувачами послуг, не платниками ПДВ, які є юридичними особами. Якщо ж отримувачем послуг є, наприклад, фізична особа - підприємець, яка не зареєстрована платником ПДВ, то податковим законодавством фактично не прописаний механізм утримання нею ПДВ та подання податкової звітності за послугами, наданими на митній території України нерезидентом. Якщо отримувача послуг зареєстровано як платника ПДВ, то сума нарахованого податкового зобов’язання з ПДВ за вищезазначеними рекламними послугами включається до складу податкових зобов'язань декларації з ПДВ за відповідний звітний період.

 

Попередня стаття Наступна стаття

Останні новини: