Нацбанк спрощує умови отримання кредитів резидентами від міжнародних фінансових організацій

12 Вересня 2017 (0) #Лібералізація #резидент
Аа Аа

Національний банк України оприлюднив прес-реліз, у якому  зазначається, що НБУ лібералізує систему отримання резидентами держави кредитів від міжнародних фінансових організацій з метою пожвавлення активного співробітництва між українським бізнесом та МФО і притоку боргового капіталу в Україну.

Як зазначено у прес-релізі, зміни торкнуться:

●   по-перше, звільнення кредитних договорів в іноземній валюті з МФО від реєстрації в Національному банку;

●   по-друге, надання резидентам можливості залучати кредити від МФО за договорами, що містять особливі умови, – коли валюта кредиту визначається в гривнях, а всі операції між МФО та резидентом-позичальником проводяться в іноземній валюті.

НБУ зазначає, що операції за кредитним договором з МФО уповноважений банк буде проводити відповідно до умов самого договору, а трансграничні операції (у тому числі за рахунок купленої іноземної валюти) з’явиться можливість проводити без реєстрації Головного регулятора.

«ЄБРР вітає удосконалення режиму отримання фінансування українськими підприємствами від МФО. Це дозволить розширити спектр і збільшити кількість проектів, які фінансуються, в тому числі в гривні, за рахунок більш гнучкого структурування та адміністрування як з боку МФО, так і українських позичальників. В цілому рішення сприяє поліпшенню інвестиційного клімату і залученню іноземних інвестицій в реальну економіку», - зазначив директор ЄБРР в Україні Шевкі Аджунер.

Окреслені зміни затверджуються постановою Правління НБУ від 07 вересня 2017 року № 88 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України». Постанова набирає чинності 13 вересня 2017 року.

Попередня стаття Наступна стаття