Нацбанк, ДФС та АМКУ об’єднались у боротьбі з офшорами

23 Березня 2016
Аа Аа

Управлінці планують законопроект про деофшоризацію та стратегію трансферного ціноутворення.

21 березня в ході тристоронньої зустрічі Національного банку України, Державної фіскальної служби України та Антимонопольного комітету відбулось обговорення стратегії трансферного ціноутворення та деофшоризації українського бізнесу, повідомляє DT.UA.

«Національний банк вважає, що обговорення моделі деофшоризації, яка зафіксувала status quo і чесно визнала факт офшорності, є вкрай необхідним. Деофшоризація не повинна "вбивати" бізнес, але він повинен бути транспарентним. Тому визначення кінцевих власників офшорних компаній стратегічно важливо для країни», – зазначила Голова Нацбанку Валерія Гонтарєва.

Вона додала, що країни Євросоюзу також обрали цей шлях відповідно до документу Base Erosion and Profit Shifting Організації економічного співробітництва і розвитку.

Роман Насіров, Голова ДФС, підтримав позицію Нацбанку: «Ми готові поділитися своїми напрацюваннями з Національним банком і повністю підтримуємо необхідність вироблення спільної концепції щодо деофшоризації». І запевнив, що головною метою є створення умов, при яких легальний бізнес витіснив би тіньовий.

Національний банк України разом з Державною фіскальною службою вирішили об’єднати зусилля для створення законопроекту про деофшоризацію та основ нового валютного регулювання центрального банку. Антимонопольний комітет України також підкреслив готовність взяти участь у розробці документів.

Також на засіданні було обговорено питання трансферного ціноутворення, боротьби з конвертаційними центрами та нелегальними обмінниками.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments