На інвалідів та маломобільних українців виділятимуть кошти із судового збору

Комітет Верховної Ради України з питань податкової та митної політики на своєму засіданні розглянув проект Закону України про внесення змін до статті 9 Закону України «Про судовий збір» щодо створення умов для забезпечення доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до приміщень судів (№ 6211 від 20.03.2017), поданий Кабінетом Міністрів України. Серед іншого, законопроектом пропонується встановити, що кошти судового збору спрямовуються також і на забезпечення архітектурної доступності приміщень судів, доступності інформації, що розміщується в суді, для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. 
Як ідеться у пояснювальній записці до документа, актуальність прийняття законопроекту обумовлена забезпеченням архітектурною та інформаційною доступністю приміщень судів для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, шляхом використання коштів від сплати судового збору на переобладнання приміщень, прилеглої території та інформаційне забезпечення таких осіб. 
На засіданні було підкреслено, що Комітет з питань бюджету у своєму висновку зазначив, що впровадження законопроекту не матиме прямого впливу на показники бюджету. У разі прийняття відповідного закону він може набрати чинності згідно із законодавством. 
Комітет з питань запобігання і протидії корупції висновком № 04- 19/16-861 від 18.04.2017 щодо результатів здійснення антикорупційної експертизи проекту нормативно-правового акта не виявив корупціогенних факторів. 
Міністерство юстиції України своїм зверненням також просить підтримати розгляд та винесення на засідання Верховної Ради України законопроекту. 
Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України своїм висновком в цілому підтримує спрямованість внесеної законодавчої пропозиції та рекомендує прийняти за основу за результатами розгляду у першому читанні. 
Своїм зверненням № 04-35/08-529(158016) від 06.07.2017 просить підтримати розгляд та винесення на засідання Верховної Ради України законопроект і Комітет у справах ветеранів, учасників бойових дій, учасників антитерористичних операцій та людей з інвалідністю. 
Натомість Державна судова адміністрація України не підтримує документ та вважає, що термін «на забезпечення здійснення судочинства та функціонування органів судової влади» включає в себе, зокрема, здійснення видатків на забезпечення архітектурної та інформаційної доступності приміщень судів для всіх учасників судового процесу, у тому числі й для людей з інвалідністю. Тому порушене в законодавстві питання вже законодавчо врегульоване. 
За результатами розгляду цього питання Комітет з питань податкової та митної політики вирішив рекомендувати Верховній Раді України прийняти документ у першому читанні за основу та в цілому, як Закон України.

Попередня стаття Наступна стаття