Мінфін роз'яснив щодо можливості зарахування суми авансових внесків при виплаті дивідендів, яка не була зарахована в попередньому звітному періоді

21 Січня 2016
Аа Аа

На офіційному сайті Міністерства фінансів України оприлюднено позицію міністерства щодо зарахування авансових внесків, сплачених при виплаті дивідендів, якщо такі авансові внески не були зараховані в попередньому звітному періоді.

Нагадаємо, що раніше ДФС України видала лист від 04.01.2016 р. № 102/7/99-99-19-02-01-17, в якому вказала, що сплачені у 2015 році авансові внески при виплаті дивідендів зараховуються у зменшення податкових зобов'язань з податку на прибуток 2015 року, проте не можуть зменшити податкові зобов'язання за наступні звітні періоди. Це означає, що переплата не зараховується, а оскільки не становить надміру чи помилково сплачені податки, то і не повертається. ДФС аргументувала таку позицію тим, що це «чинною редакцією Податкового кодексу не передбачено».

Міністерство фінансів України категорично не погоджується з таким висновком, оскільки в підпункті 57.11.2 пункту 57.11 статті 57 Податкового кодексу України не конкретизовано за який саме податковий період йде мова: минулий, звітний чи наступний.

Крім того, Мінфін «звернув увагу» Державної фіскальної служби України на пункт 56.21 статті 56 Податкового кодексу України, згідно з яким, у разі неоднозначного (множинного) трактування прав та обов'язків платників податків або контролюючих органів, рішення приймається на користь платника податків.

Таким чином, залишок суми авансових внесків, які не враховані в рахунок зменшення податкових зобов’язань у минулих роках, враховується в рахунок зменшення податкового зобов’язання звітних (податкових) років до повного погашення такого залишку.

Міністерство фінансів України також роз'яснило ситуацію щодо перебування на ІІІ групі спрощеної системи оподаткування у 2016 році. В інформаційному повідомленні зазначено:

«Враховуючи зазначене та виходячи з норм статті 58 Конституції України щодо незворотності дії у часі законів, платники єдиного податку, у яких за результатами 2015 року обсяг доходу не перевищив 20 млн грн, та за умови додержання ними інших вимог Кодексу щодо застосування спрощеної системи оподаткування, мають право перебувати на спрощеній системі оподаткування у 2016 році».

Тобто платник зобов'язаний перейти з 2016 року на загальну систему оподаткування, якщо його дохід у 2015 році перевищив 20 млн грн.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments