Мінфін обіцяє полегшити аграріям впровадження змін спецрежиму ПДВ

27 Січня 2016
Аа Аа

Заступник міністра фінансів Олена Макеєва на брифінгу заявила, що кількість перевірок агропідприємств у 2016 році може бути зменшена та пришвидшиться адміністрування ПДВ для сільгоспвиробників, повідомляє Інтерфакс-Україна.

За словами О. Макеєвої, казначейство з минулого тижня вже почало відшкодовувати ПДВ для аграріїв. Хоча, на думку заступника міністра, умови адміністрування ПДВ для сільгоспвиробників ускладнились, проте оцінювати ризики ще зарано.

«Це не полегшення адміністрування податків, але ми зробимо все, щоб зменшити кількість перевірок та покращити швидкість адміністрування податків», – запевнила О. Макеєва.

Згідно зі змінами внесеними, до Податкового кодексу України, в 2016 році для операцій із зерновими і технічними культурами 85% ПДВ сплачується до бюджету, 15% спрямовується на власні спецрахунки; для операцій з продукцією тваринництва (велика рогата худоба і молоко): 20% - сплата до бюджету, 80% - на власні спецрахунки; для операцій з іншого сільгосппродукцією: 50% - сплата до бюджету, а 50% - на власні спецрахунки.

Міністр фінансів України Наталія Яресько також зазначила, що такий спецрежим для аграріїв є складним у реформуванні і законодавчі норми можуть бути змінені за підсумками першого кварталу 2016 року. Також вона вказала на те, що перегляд цього спецрежиму не є вимогою Міжнародного валютного фонду (МВФ).

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments