Між Нацагенством та Мін’юстом віднині існуватиме домовленість про доступ до реєстрів

25 Липня 2016
Аа Аа

20 липня між Національним агентством з питань запобігання корупції (далі – Нацагенство) та Міністерством юстиції України (далі – Мін’юст) було підписано меморандум про співпрацю.

На брифінгу міністр юстиції Павло Петренко та голова Нацагенства Наталія Корчак підписали меморандум, який відкриває доступ Нацагенству до всіх реєстрів, якими володіє Мін’юст. Зокрема, йде мова про доступ до:

  • антикорупційного реєстру;
  • реєстрів нерухомості;
  • реєстрів бізнесу;
  • реєстрів довіреностей;
  • електронної системи декларування доходів держслужбовців.

За словами міністра юстиції Павла Петренка, рішення відкрити доступ до реєстрів був зумовлений тим, що Нацагенство має отримати інструмент, який дозволяє ефективніше моніторити діяльність держслужбовців для попередження злочинів.

При цьому міністр заявив, що державні службовці, які не пройдуть перевірку будуть звільнені зі своїх посад.

Голова Нацагенства Наталія Корчак процитувала положення меморандуму, в якому зазначалося, що відтепер Нацагенство та Мін’юст  повинні підтримувати один одного для розвитку співробітництва та інформувати про заходи, спрямовані на цей розвиток.

Наталія Корчак також торкнулася питання про українську фіскальну службу, заявивши, що ДФС України повинна надати Нацагенству доступ до своїх баз даних. Разом з тим, очільник Нацагенства повідомила, що процес переговорів щодо цього питання з податковим відомством зайняв один рік.

«Міністерство юстиції – це не єдиний державний орган, який є тримачем такої інформації. Я закликаю Державну фіскальну службу приєднатися до наших домовленостей», – зазначила Наталія Корчак.

За матеріалами Інтерфакс – Україна, РБК – Україна.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments