Місцеві бюджети недоотримають 3,6 млрд грн через «тіньовий» обробіток 7 млн га: розрахунок експерта

13 Травня 2016
Аа Аа

На прес-конференції щодо питання по сплаті податків в агробізнесі виступив гендиректор Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ) Тарас Висоцький із заявою, що в «тіньовому» обробітку перебуває близько 7 млн га землі, через що бюджети недоотримали ще 2 млрд грн – 1/3 від сплачених у 2015 році податків, повідомляє Вісник.

«У тіні сьогодні перебуває близько третини аграрного сектору, що призводить до занепаду сільських територій, а зростання податкового навантаження лише стимулює агробізнес працювати непрозоро», – повідомив Тарас Висоцький та додав, що на сьогодні з прозорого бізнесу намагаються стягнути більше саме через нестачу державних коштів, але явної боротьби з тіньовим бізнесом не відбувається.

За його словами, до місцевих бюджетів в минулому році аграрії сплатили 6,1 млрд грн, а з підвищенням ставок в 2016 році сума зросте до 10,64 млрд грн.

У 2016 році прогнозується сплата аграрними підприємствами 2,69 млрд грн податку на обласному рівні, а додаткові надходження від детінізації можуть скласти 0,9 млрд грн.

Очікується, що середній рівень заробітної плати в сільському господарстві за підсумками року зросте з 3140 грн до 3984 грн за місяць при стабільних економічних умовах, йдеться у прес-релізі Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ).

Через підвищення ставки податку в 2016 році аграріями буде сплачено близько 5,3 млрд грн єдиного податку з офіційно оброблюваних земель, а при детінізації оброблюваних земель – додаткові 1,8 млрд грн.

 «Ми вважаємо, що запровадження мінімального податкового соціального зобов’язання з 1 га с/г земель допоможе збільшити надходження до місцевих бюджетів від тих агровиробників, які зараз працюють “в тіні”», – підсумував Тарас Висоцький.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments