Місце провадження господарської діяльності: як заповнити рядок 7 заяви про застосування «спрощенки»?

ГУ ДФС у Тернопільській області нагадує, що відповідно до п. п. 298.1.1 п. 298.1 ст. 298 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) для обрання або переходу на спрощену систему оподаткування суб’єкт господарювання подає до контролюючого органу заяву.

Форма та порядок подання заяви про застосування спрощеної системи оподаткування затверджені наказом Міністерства фінансів України від 20.12.2011 №1675.

У заяві зазначаються обов’язкові відомості, зокрема місце провадження господарської діяльності (п. 298.3 ст. 298 ПКУ).

Реєстрація суб’єкта господарювання як платника єдиного податку здійснюється шляхом внесення відповідних записів до реєстру платників єдиного податку (п. 299.1 ст. 299 ПКУ).

До реєстру платників єдиного податку вноситься, зокрема місце провадження господарської діяльності (п. 299.7 ст. 299 ПКУ).

Отже, фізична особа – підприємець, яка самостійно виявила бажання здійснювати діяльність на спрощеній системі оподаткування, повинна дотримуватись вимог ст. 298 ПКУ та зазначати в заяві про застосування спрощеної системи оподаткування обов’язкові відомості, у тому числі «Місце провадження господарської діяльності». 

При здійсненні діяльності у заздалегідь не визначених місцях (торгівля на виставках, ринках тощо) фізична особа – підприємець - платник єдиного податку у рядку 7 «Місце провадження господарської діяльності» заяви зазначає: «Торгівля на ринках України» та/або «Торгівля на виставках України», інше.

При зміні місця провадження господарської діяльності (наприклад, у заяві зазначено «Торгівля на ринках України», а фізична особа – підприємець - платник єдиного податку планує здійснювати діяльність на виставках) платники єдиного податку першої і другої груп подать заяву не пізніше 20 числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбудуться такі зміни, та зазначають місце провадження господарської діяльності - «Торгівля на виставках України».

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments

Останні новини:

Підприємство планує здійснювати експортні операції: чи реєструватися суб’єктом ЗЕД?

21 Березня 2019

Як нарахувати пеню на занижену суму податкового зобов’язання при самостійному виправленні помилок, якщо з платежу є переплата?

21 Березня 2019

Платник податку на прибуток отримав поворотну фінансову допомогу: як це вплине на податковий облік?

21 Березня 2019

Фізособа протягом звітного року продала один автомобіль: чи подається декларація про майновий стан і доходи?

21 Березня 2019

Юрособа – платник ЄП отримав дохід, що перевищує 5 млн грн: який порядок оподаткування?

21 Березня 2019

Діяльність підприємця не внесена в Реєстр платників єдиного податку: які наслідки за її здійснення?

21 Березня 2019

Які документи необхідні особі, яка переобладнала авто та використовує біопаливо для отримання податкової знижки?

21 Березня 2019

Платник податку на прибуток надає поворотну фінансову допомогу: особливості оподаткування

21 Березня 2019