Міністр фінансів озвучив перспективи лібералізації ПК

Вчора, 21 лютого, під час обговорення в офісі Реанімаційного пакету реформ законопроекту про Службу фінансових розслідувань зайшла мова про перспективи нульового декларування доходів українців та подальшу лібералізацію податкового законодавства.

Як виявилось, міністр фінансів України Олександр Данилюк підтримує ідею нульового декларування, однак, за його словами, «будь-які точкові зміни зараз не спрацюють». Якщо запроваджувати цю ідею в життя вже зараз, то з тіні вийдуть 5 – 10 %, зазначає О. Данилюк, коментуючи зауваження з цього приводу президента Асоціації платників податків України Грігола Катамадзе.

Тут слід відзначити, що з ініціативи Асоціації платників податків було розроблено проект ліберального ПК України, який власне і передбачає в тому числі питання звільнення від відповідальності тих громадян, які протягом відведеного на це часу задекларують всі свої доходи, майно тощо (докладніше про це читайте за посиланням).   

Сам міністр зазначає, що при слабкій Державній фіскальній службі запроваджувати ідею з нульовим декларуванням фактично немає сенсу, оскільки вона не дасть очікуваного ефекту. Це питання можна піднімати лише після того, як буде посилена ДФС.

Що ж стосується лібералізації ПК України, зменшення податкового навантаження, до прикладу, то тут спочатку треба зменшити державні видатки, говорить міністр. Якщо цього не зробити спочатку, то проведена лібералізація рано чи пізно зійде нанівець і все повернеться на свої місця. Тож, підсумовує О. Данилюк, спочатку – зменшення видатків, а вже потім – податкового навантаження.

Схожу думку висловлював і народний депутат Андрій Журжій, який зауважив, що через відсутність довіри до інституції – ДФС, зокрема, – будь-які зміни, особливо ті, що стосуються чутливих сфер, таких як реформа спрощеної системи оподаткування, буде сприйнята негативно. На його думку, спершу потрібно повернути довіру, що в свою чергу можна зробити без змін до законодавства, а лише після цього можна пропонувати на розгляд і проект нового Податкового кодексу.

Ні міністр, ні депутати не взялись прогнозувати, коли подібна лібералізація може бути проведена. Але очевидно, що зараз на перших місцях буде робота над створенням Служби фінансових розслідувань, конкурсом і т. д.

P.S. Незабаром очікуйте на TaxLink інтерв’ю з Гріголом Катамадзе стосовно планів по внесенню до ВР проекту ліберального ПК України.

Попередня стаття Наступна стаття