Мінфін затвердив порядок проведення перевірок контрольованих операцій

11 Травня 2016
Аа Аа

Наказом Міністерства фінансів України від 10.03.2016 року № 344 було затверджено Порядок проведення перевірок платників податків з питань повноти нарахування і сплати податків під час здійснення контрольованих операцій. Необхідність прийняття цього акту виникла ще більше року назад у зв’язку із набранням 1 січня 2015 року чинності Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення податкового контролю за трансфертним ціноутворенням» від 28.12.2014 року № 72, яким було встановлено обов’язок Державної фіскальної служби України розробити та прийняти такий порядок (підпункт 39.5.2.2 підпункту 39.5.2 пункту 39.5 статті 39 Податкового кодексу України).

Не дивлячись на відсутність цього порядку, перевірки платників податків з питань трансфертного ціноутворення органами ДФС України вже тривають. Більшість з платників податків, що підпали під увагу податківців, перебувають на обліку в Центральному офісі з обслуговування великих платників.

Загалом вимоги цього акту щодо порядку проведення перевірок контрольованих операцій збігаються з відповідними вимогами ПК України. Деталізовано було  положення ПК України щодо порядку прийняття рішень про проведення перевірок, продовження терміну їх проведення, отримання від платників податків документів для проведення перевірки.

Наказ набирає чинності з моменту офіційного опублікування, яке очікується 12 травня.

З особливостями проведення перевірок контрольованих операцій з урахуванням нововведень Ви можете ознайомитись у відповідній аналітиці.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments