Мінфін розробив рішення, яке має спростити реєстрацію ПН/РК

 

 На офіційному сайті Міністерства фінансів України оприлюднено очікувану новину про розроблення рішення, яке має на меті удосконалити процедуру реєстрації ПН/РК, але, на жаль, поки лише  у представників аграрного сектору.

Суть нового плану дій полягає у тому , що внесені певні зміни до критеріїв.

1. Стосовно всіх платників. Платники можуть надати документи (технологічну картку) до здійснення операції, і вона буде розглянута протягом 10 робочих днів. Якщо ця картка за встановленою формою буде врахована ДФС, ПН/РК за цією операцією зупинятися не будуть.

2. Для платників аграрного сектору. Технологічна картка враховуватиметься автоматично системою Моніторингу без розгляду ДФС, якщо:

2.1 платника – товаровиробника сільськогосподарського сектору внесено до Реєстру отримувачів бюджетної дотації відповідно до Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України»;

2.2 платник на 31 грудня 2016 року застосовував спеціальний режим оподаткування відповідно до статті 209 Податкового кодексу України (в редакції, що діяла на 31 грудня 2016 року);

2.3 а також якщо такі платники (пункти 2.1, 2.2) мають загальну площу власної чи орендованої земельної ділянки понад 200 га включно станом на 01 січня 2017 року, що задекларована до 20 лютого 2017 року та за період з 01 січня 2017 року не було одночасної зміни засновника і директора підприємства.

Як наслідок, після затверджених змін чесні представники реального бізнесу с/г сектору економіки матимуть змогу реєструвати ПН/РК без блокування. Наразі повідомляється, що зазначені зміни вже опрацьовано та вони знаходяться у ЦОВ.

Окрім цього, варто сказати, що Мінфін продовжує удосконалювати загальні критерії оцінки ступеня ризику. Так, 08 вересня 2017 року оприлюднено проект наказу  «Про затвердження Змін до Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних».

Нагадуємо, що  перегляд цих Критеріїв має відбуватися щоквартально. Суть змін полягає у викладенні у новій редакції  Таблиці даних платника податків, яка є додатком до Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Попередня стаття Наступна стаття