Мінфін пропонує запровадити податок на виведений капітал для окремої категорії платників податків

Міністерство фінансів пропонує постадійне запровадження податку на виведений капітал в Україні. На першому етапі пропонується впровадити його для невеликих компаній з оборотом менше 200 млн грн, як фіскально-нейтральний спосіб для державного бюджету.

Про це заявила в.о. міністра фінансів України Оксана Маркарова сьогодні під час засідання Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики.

«В цілому Міністерство фінансів поділяє ті цілі і підходи, які враховані при розробці Проекту Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо податку на виведений капітал. Водночас, наразі ми знаходимося на досить просунутому етапі розгляду Державного бюджету на 2019 рік. І ви знаєте з якими безпрецедентними викликами ми всі разом стикнемося у 2019 році: більше 400 млрд грн треба бути заплатити Україні на обслуговування та погашення наших боргів. Зараз ми активно працюємо над тим, щоб вийти на затвердження програми, яку ми схвалили на з нашим кредитором – МВФ. Це дозволяє нам отримати певну стійкість і стабільність протягом усього 2019 року. А також, що найголовніше з точки зору державного бюджету, розкрити фінансування від Світового банку, макрофінансову допомогу від Європейського Союзу, для того, щоб отримати бюджетну підтримку не лише  2019 році, а й у 2018 році.

Як ви знаєте, відповідно до Держбюджету, який ухвалено Верховною Радою, у нас заплановано близько 3,5 млрд дол зовнішнього фінансування у бюджеті 2018 року. З цих коштів ми поки, що не отримали нічого, окрім того розміщення, яке ми зробили нещодавно і  яке тільки поступило на рахунки міністерства фінансів», - каже пані Маркарова.

За словами чиновниці, повноцінне запровадження ПнВК на даний момент поставить під питання фіскальну стійкість країни і не дозволить просунутися у перемовинах із нашими кредиторами і міжнародними партнерами.

«Ми з робочою групою пропрацювали питання впливу впровадження законопроекту на державний бюджет. Після дуже складних обговорень, ми дійшли до розуміння, що ці втрати складатимуть близько 46 млрд (з яких тільки 40 млрд це саме державний бюджет). Крім того, робочою групою обговорювалися усі можливі компенсатори. Такі втрати можна було б компенсувати двома шляхами. Перший – підвищити ряд податків. Утім, бізнес сказав, що при запровадженні ПнВК не повинно бути підвищення податкового навантаження по інших податках. Інший шлях – скорочення видатків. Однак у нас немає такої кількості видатків, які можна скоротити. Після складних обговорень із МВФ, ми опрацювали модель, яка можлива для обговорення. Це запровадження ПнВК для малого та середнього бізнесу з річним оборотом до 200 млн грн. Це 98% зареєстрованих юридичних компаній, тобто, більшість бізнесу, який є в Україні.

Що стосується великих компаній, ми повністю поділяємо думку, що чинне законодавство дозволяє застосовувати податкову оптимізацію, в тому числі і так звану, агресивну податкову оптимізацію через низькоподаткові юрисдикції. Тому в нашому бюджетному висновку, який ми подали до законопроекту, ми пропонємо внесення певних додаткових умов, які унеможливлять такі речі», - заявила в.о. міністра фінансів.

У свою чергу директор Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови Сату Кахконен заявила, що у цьому питанні дуже велике значення має, коли саме запроваджується ПнВК у тій, чи іншій країні. Країни, які запроваджували цей податок, знаходилися у набагато кращому фінансовому становищі, аніж Україна. Тому Світовий банк занепокоєний тим, що пропозиція запровадити новий податок, припадає на час, коли Україна має серйозні фіскальні виклики.

«За нашими розрахунками, якщо податок на прибуток буде замінено на податок на виведений капітал, бюджетні втрати України можуть сягнути 1,5% ВВП. Без додаткоих заходів, які б компенсували вам втрати, запровадження цього нового податку може суттєво вплинути на державні фінанси. Фактично, для того, щоб перекрити ці втрати, перед Урядом України є тільки дві опції: або скоротити видатки на 1,5% ВВП, або якимось чином підвищити надходження», - наголосила пані Кахконен.

При цьому експерт закликала гравців ринку прислухатися до пропозицій пані Маркарової та підтримати позицію міністерства фінансів у цьому питанні.

Варто підкреслити, що попри усі намагання бізнесу донести до представників Світового банку та Мінфіну доречність та нагальність введення в Україні податку на виведений капітал для компаній усіх рівнів, а не лише малого та середнього бізнесу, - питання залишилося відкритим і текст законопроекту наразі залишається не узгоджений усіма сторонами.

 

 

 

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments

Останні новини:

Підприємство планує здійснювати експортні операції: чи реєструватися суб’єктом ЗЕД?

21 Березня 2019

Як нарахувати пеню на занижену суму податкового зобов’язання при самостійному виправленні помилок, якщо з платежу є переплата?

21 Березня 2019

Платник податку на прибуток отримав поворотну фінансову допомогу: як це вплине на податковий облік?

21 Березня 2019

Фізособа протягом звітного року продала один автомобіль: чи подається декларація про майновий стан і доходи?

21 Березня 2019

Юрособа – платник ЄП отримав дохід, що перевищує 5 млн грн: який порядок оподаткування?

21 Березня 2019

Діяльність підприємця не внесена в Реєстр платників єдиного податку: які наслідки за її здійснення?

21 Березня 2019

Які документи необхідні особі, яка переобладнала авто та використовує біопаливо для отримання податкової знижки?

21 Березня 2019

Платник податку на прибуток надає поворотну фінансову допомогу: особливості оподаткування

21 Березня 2019