Мінфін планує ввести акциз на вугілля, газ і кокс

Аа Аа

Гендиректор асоціації «Укркокс» Анатолій Старовойт розповів, що за результатом аналізу надісланих документів від Міністерства фінансів України (далі – Мінфін) було виявлено, що Мінфін планує ввести акцизи, імовірно на імпорт таких енергоресурсів як газ, вугілля і кокс, повідомляє Delo.UA.

За словами Анатолія Старовойта, металурги будуть проти цієї ініціативи Мінфіну навіть при тому, що відомство на цьому етапі пропонує нульові ставки акцизів. На переконання експерта, аргументом невдоволеності виробників української металопродукції будуть побоювання щодо зменшення конкурентоспроможності підприємств, яке буде визвано підвищенням ставок акцизів в майбутньому, а це призведе до підвищення цін на енергоносії.

За даними «Укркоксу», протягом двох перших місяців поточного року українські КХЗ (прим. ред.: коксохімічні заводи) збільшили виробництво металургійного коксу до 7,568 млн т. (20,5 %). У липні вироблено 1069 млн т коксу у порівнянні з 921 тис. т у червні.

Україна імпортує коксівне вугілля в основному з РФ і США. Гендиректор «Укркокс» зазначає, що імпортне вугілля становить 66 %, а вітчизняне – 34 %. Станом на сьогодні ввезено 1,985 млн т коксівного вугілля з США, 4,6 млн т – з РФ.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments