Мінфін опублікував черговий напрям проекту Плану дій з реформування митниці

Мінфін оприлюднив для обговорення громадськості 12-ий напрям проекту Плану дій з реформування митниці – Правоохоронна та слідча діяльність.

Метою цього напряму є створення ефективної митної служби, яка буде здатна комплексно забезпечити не тільки виявлення випадків шахрайства, а й запобігати та розслідувати такі випадки, а також готувати справи для притягнення правопорушників до відповідальності. Служба повинна забезпечувати дотримання національного та міжнародного законодавства, реагувати на стратегію, засновану на оперативній інформації, сучасних технологіях та новітніх методах цільової оцінки ризиків.

До стратегічних завдань, зокрема, належать розробка комплексної правової бази, розвиток організаційних та операційних можливостей задля виявлення шахрайства, забезпечення надання відповідних матеріальних засобів, обладнання, інформаційних технологій та стандартів безпеки, що підтримують реалізацію слідчої та правоохоронної діяльності митниці.

Головним положенням цього напряму реформування можна вважати повернення митниці правоохоронної функції та в її рамках надання повноважень зі здійснення оперативно-розшукової діяльності та досудового розслідування у справах, зокрема, пов’язаних із контрабандою культурних цінностей та наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів.

 

Детально ознайомитися з напрямом 12 можна за посиланням.

Читайте також:

Мінфін пояснив, як реформуватимуть митницю – інфографіка

Принцип «єдиного вікна» хочуть поширити на всі митні режими  

 

Попередня стаття Наступна стаття