Мінфін Іспанії використовує безпілотники для виявлення незадекларованої нерухомості

Іспанське міністерство фінансів веде боротьбу з недобросовісними власниками нерухомості за допомогою супутників та безпілотних літальних апаратів (далі – БПЛА). Таким чином міністерство виявляє порушення своїх громадян, які вказали неправильні дані при декларуванні нерухомості.

Іспанська влада підтримує цей проект та активно його фінансує. На переконання влади, використання БПЛА є фінансово вигідним, адже з моменту впровадження такої технології та станом на кінець 2015 року Держбюджет Іспанії отримав додатково 1,3 млрд євро. При цьому Мінфін виявив близько 1,7 млн об'єктів нерухомості, які не були вказані громадянами в їх податкових деклараціях.

Придбання БПЛА та його обслуговування обійшлося країні у 80 млн євро. В Мінфіні зазначають, що з кожного євро, які були вкладені в проект, податкова служба отримує 16 доларів доходу.

Іспанська газета El Mundo повідомляє, що в 2016 році такий спосіб слідкування за недобросовісними платниками податків розповсюдився на 4340 муніципалітети країни.

Мінфін Іспанії визначив шляхи, за якими недобросовісні громадяни уникали сплати податку на нерухомість. Такі громадяни часто не вказують об'єкт оподаткування у податковій декларації, який будувався з розрахунком на те, що він залишиться непоміченим для податкових служб.

Згідно з даними податкової служби Іспанії поліпшення житла (розширення будинку, добудова на задньому дворі чи установка басейну) не декларувалось громадянами у 70 % випадків. Також були випадки, коли БПЛА виявляли нерухомість, яка навіть не фігурувала у документах.

За матеріалами Коммерсантъ

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments