Мінфін і EBA обговорили шляхи реформування ДФС України в рамках проведення податкової реформи

21 Липня 2016 #Мінфін #ДФС
Аа Аа

19 липня у Міністерстві фінансів України відбулась зустріч Міністра фінансів України Олександра Данилюка з представниками Європейської Бізнес Асоціації (далі – EBA), на якій розглядались питання щодо шляхів вирішення проблем бізнесу, удосконалення адміністрування податків в Україні, а також реформи фіскальної служби і митниці.

В рамках співпраці сторони обговорили питання деофшоризації, ставок податків та акцизів, відшкодування ПДВ, планування Держбюджету на 2017 рік, спеціальних податкових режимів, а також питання податкової реформи, зокрема, реформування ДФС України та митниці.

Міністр фінансів наголосив на необхідності змін у роботі ДФС України та процесі адміністрування податків. На його переконання, без цього будь-яка податкова реформа не буде успішною.

«Наша мета – зменшити тиск на бізнес та створити нормальні умови для його розвитку. Наразі ми завершуємо підготовку наших пропозицій і плануємо їх представити вже найближчим часом», – заявив очільник Мінфіну.

Олександр Данилюк презентував присутнім новаційні ідеї в сфері адміністрування податків, над розробкою яких працювали Міністерство фінансів, Голова Комітету ВР з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна та EBA. Йдеться про такі ініціативи:

 • спрощення адміністрування податків;
 • зменшення тиску на бізнес;
 • комплексна реформа ДФС України, основними ключовими аспектами якої будуть: впровадження ключових показників ефективності (КРІ) та реформа митниці;
 • ліквідація податкової міліції.

Варто зазначити, що відповідні напрацювання не залишилися без громадського обговорення та аналітичних висновків від експертів, що дає об’єктивну оцінку того, як вони позначаться на бізнесі.

На переконання представників EBA, ініціативи по вдосконаленню адміністрування відповідають очікуванням бізнесу, адже сьогодні всі розуміють, що проблемою для бізнесу є не ставки податків, а їх адміністрування, що є обов’язком фіскальної служби.

Олександр Данилюк на зустрічі приділив окрему увагу реформі митниці та розповів про зміни, зокрема:

 • впровадження автоматизованої системи передачі митних декларацій;
 • введення обов’язкової фото/відеофіксації, яка буде супроводжувати митне оформлення;
 • створення системи «єдиного вікна»;
 • створення мобільних груп та впровадження міжвідомчого цільового центру з метою виявлення фактів корупції на митниці.

Обговорюючи головні проблеми податкової сфери, експерти виділили пріоритетні задачі, які дозволять покращити роботу бізнесу та забезпечать економічну стабільність, а саме:

 • змінити підходи до планування бюджету (видаткова частина буде формуватись на основі доходів і вже у вересні Міністерство представить бюджет з урахуванням перспективи на 3 роки);
 • ефективно розподіляти бюджетні витрати (стосується сфер освіти та охорони здоров’я. В першому випадку пропонується сконцентруватися на підвищенні якості надання освітніх послуг, а в другому – приймати принципові закони, які змінять модель фінансування);
 • замінити каральні функції аналітичними (на осінь створити службу, яка буде займатися фінансовими розслідуваннями);
 • реформа ДФС України (введення KPI та створення сервісної функції на районному рівні, яка замінить контролюючу).

Наприкінці зустрічі представники EBA пообіцяли й надалі розробляти шляхи полегшення адміністрування податків та активно брати участь у розробці змін до Податкового кодексу України.

За матеріалами: European Business Association, Міністерство фінансів України

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments