Медична страховка від роботодавця: чи є доходом працівника?

Сума страхових платежів (страхових внесків, страхових премій), у тому числі за договорами добровільного медичного страхування, включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку (пп. 164.2.16 п. 164.2 ст. 164 ПКУ).

Тобто така сума, сплачена роботодавцем страховій компанії на користь працівника, оподатковується ПДФО у розмірі 18 % та військовим збором у розмірі 1,5 %, як додаткове благо.

Під час нарахування доходів у будь-якій негрошовій формі базою оподаткування є вартість такого доходу, розрахована за звичайними цінами, помножена на коефіцієнт, який обчислюється за такою формулою:

К = 100 : (100 – Сп), де

К - коефіцієнт;

Сп - ставка податку, встановлена для таких доходів на момент їх нарахування (п. 164.5 ст. 164 ПКУ) і дорівнює 1,219512.

У формі № 1ДФ дохід, отриманий працівником у вигляді добровільного медичного страхування, відображається за ознакою «124» і відображається повністю, без вирахування ПДФО та військового збору.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments